PoradyDomowe trikiBądź sprytniejszy niż Kevin sam w domu. Zdemaskuj złodziei, zanim wkroczą do akcji

Bądź sprytniejszy niż Kevin sam w domu. Zdemaskuj złodziei, zanim wkroczą do akcji

Nawet Kevin sam w domu przewidział plany rabusiów
Nawet Kevin sam w domu przewidział plany rabusiów
Źródło zdjęć: © Gettyimages | RapidEye
10.12.2023 19:21

Z pewnością każdy z nas chciał być tak odważny, jak Kevin Mccalister, który skutecznie pokrzyżował plany złodziei. Szczególnie w okresie bożonarodzeniowym służby notują coraz więcej prób włamania do domów oraz kradzieży. Okazuje się, że tak można zabezpieczyć swój majątek.

Wszyscy znamy całą akcję tego tradycyjnego świątecznego filmu, kiedy Kevin sam w domu skutecznie rozprawia się w zabawny sposób z rabusiami. Ta historia to nie tylko pozytywne zakończenie oraz opowieść o rodzinie, ale też realny problem kradzieży. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są czasem wyjazdów, kiedy nasze domy oraz mieszkania świecą pustkami, przez co stanowią nie lada gratkę dla bandytów.

Kevin sam w domu tak zdemaskowałby złodziei

Postępowanie realnych rabusiów niczym nie różni się od tych filmowych, a ich schemat działania jest niezwykle podobny. Na początku obserwują oni dom oraz codzienne życie mieszkańców, dzięki czemu znają ich rytm dnia. Może się zdarzyć, że będą oni śledzić także media społecznościowe właścicieli lub pojawią się w domu pod przebraniem elektryka, a nawet policjanta, aby zobaczyć wnętrze lub zabezpieczenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W kolejnym kroku złodzieje stosują rozmaite sposoby, aby oznaczyć wybrany dom, dzięki którym o wiele łatwiej będą mogli się do niego włamać. Często mogą oni odwracać wycieraczkę, aby sprawdzić, czy jesteśmy w domu. Dzięki temu będą dokładnie znać godzinę naszego powrotu, co znacznie ułatwi im zaplanowanie czasu rabunku. Przecież po powrocie do domu na pewno przewrócisz wycieraczkę na właściwą stronę. A jeśli nie będzie cię dłuższy czas, a żaden z sąsiadów nie zadba o to, by wróciła na słuszną pozycję, ta mała wycieraczka będzie dla złodziei zielonym światłem do włamania.

Na podobnej zasadzie działa przyklejona do drzwi kartka papieru, którą po przyjściu od razu usuniemy. Może zdarzyć się także, że na zamku zauważysz taśmę klejącą, która również jest dla złodziei skuteczną informacją o twojej obecności lub też nieobecności. Jak przestać codziennie zrywać z drzwi te przedmioty oraz skutecznie odstraszyć rabusiów?

Bądź jak Kevin, a zapobiegniesz włamaniu

Nie potrzebujesz do tego rozrysowanego planu, wiader farby czy gorących klamek lub gwoździ na schodach. Jeśli zadbasz o kilka istotnych kwestii, unikniesz kradzieży, a wystarczy pamiętać o tym, aby regularnie odbierać pocztę oraz przesyłki. Zazwyczaj po tym od razu widać, jak często jesteś w domu. Jeśli czekasz na zamówienie, a koniecznie musisz wyjechać, przekieruj paczkę do znajomego lub sąsiada.

Twoja ochrona przed złodziejami będzie skuteczniejsza niż sposoby filmowego Kevina
Twoja ochrona przed złodziejami będzie skuteczniejsza niż sposoby filmowego Kevina© Freepik

Kiedy nie ma cię w domu, to nie publikuj w social mediach relacji z urlopu lub wakacji, a szczególnie unikaj tego, jeśli masz konto publiczne. Zdjęcia oraz filmy są zaproszeniem złodziei do akcji, a lepiej będzie, jeśli udostępnisz je po powrocie do domu. Kolejny trik to tabliczka z napisem informującym o psie na terenie posesji, nawet jeśli go nie posiadasz. Według statystyk to właśnie czworonogi najskuteczniej odstraszają bandytów, którzy wolą nie przypłacić rabunku zdrowiem.

Skutecznie zadziała także jeden ze sposobów Kevina, który samodzielnie oraz przy użyciu zabawek zaimprowizował świąteczne przyjęcie w domu. Ty możesz zrobić to na podobnej zasadzie, montując czujniki ruchu oraz ustawiając konkretny czas uruchomienia muzyki lub świateł wewnątrz domu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także