NewsyCo roku jeździł na kilkadziesiąt wycieczek. Tak objechał całą Polskę

Co roku jeździł na kilkadziesiąt wycieczek. Tak objechał całą Polskę

Wycieczki po Polsce są pasją pana Michała.
Wycieczki po Polsce są pasją pana Michała.
Źródło zdjęć: © Freepik, Instagram | Freepik, Kolej Rzeczy

26.11.2023 09:30, aktual.: 26.11.2023 09:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Życie jest zbyt krótkie, by tracić je na siedzenie w miejscu. Pan Michał Sosnowski uważa, że podróże to najlepsza forma wypoczynku, dlatego już od kilku lat zwiedza nasz kraj. W ciągu siedmiu lat był w 979 miastach. Jego zdaniem każda miejscowość, niezależnie od wielkości, jest warta odwiedzin.

Pan Michał rocznie odwiedza ok. 150 miast w Polsce. Nieważne jak duże są, zawsze znajdzie w nich coś, co warto zobaczyć. Jego blog "Kolej Rzeczy" to swego rodzaju pamiętnik z każdej wyprawy. W swoim biogramie przyznaje, że interesuje się historią. Jego zdaniem każde odwiedzane miejsce z pewnością kryje w sobie jakieś sekrety.

Nieważna wielkość i populacja. Liczy się klimat

Pan Michał obrał sobie za cel zwiedzenie wszystkich miejscowości, które mają prawa miejskie. Mogą być to najmniejsze mieściny, ważne by miały inspirującą historię. Na jego blogu znajdziesz listę wszystkich miejsc, z dokładną analizą i wytypowaniem wszystkich atrakcji, jakie się w nich znajdują.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sosnowski przyznaje, że wszystko zaczęło się od jego przeprowadzki do Gdańska, po której miał dużo czasu. Chciał jakoś spożytkować. Właśnie wtedy zaczął odbywać pierwsze krótkie wycieczki pociągiem i autobusem. Bywało, że niektóre odległości pokonywał na piechotę. Teraz ma prawo jazdy, co znacznie ułatwia mu przemieszczanie się na dalsze odległości.

Jego styl podróżowania jest uzależniony od tego, ile akurat ma wolnego czasu. Każda wolna chwila to dla niego okazja do tego, by wyrwać się z domu i poznać kolejne nowe miejsce. Zazwyczaj mężczyzna dokładnie planuje wszystkie wyprawy, lecz zdarzają się momenty, gdy spontaniczność bierze górę. Nie oznacza to, że wtedy wycieczki są mniej wartościowe. Również bez szczegółowego planu można wiele zobaczyć. Pan Michał przyznaje, w czasie jednej podróży jest w stanie zaliczyć aż pięć przystanków w różnych miejscowościach, które akurat mija.

Nie masz pomysł na weekendowy wyjazd? Koniecznie sprawdź blog pana Michała

Czasami chcesz odpocząć od zgiełku miasta, lecz nie możemy się zdecydować, gdzie wyruszyć. W tej sytuacji warto odwiedzić blog pana Michała i poszukać na nim inspiracji. Przecież nie trzeba wyjeżdżać daleko, by zobaczyć coś ciekawego. Mężczyzna wyróżnić w każdym województwie miasta, które warto odwiedzić. Znajdziesz tam opis miejsca, jego historię, zdjęcia i listę wszystkich dostępnych atrakcji. Warto skorzystać z takiej podpowiedzi, gdyż nie trzeba samodzielnie przeszukiwać internetu, by znaleźć ciekawostki z danego miasta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także