Genialny sposób na kunę. Już więcej się nie zbliży
Kuna na pierwszy rzut oka wygląda na miłe futrzaste zwierzątko, które ma uroczy pyszczek i łapki. Nie można dać się zwieść pozorom, ponieważ to szkodnik, a przy tym drapieżnik, który nie jest nastawiony przyjaźnie. Kuna sama wprasza się do naszego domu i wywołuje w nim ogromne szkody, a swoją obecnością doprowadza do rozstroju nerwowego.
Kuna żyje jak najbliżej człowieka, a często za kryjówkę wybiera sobie strych lub piwnicę. Właśnie tam zwierzę urządza nocne zabawy oraz znosi jedzenie, a przy tym funduje nam pobudki nad ranem. Jeśli od pewnego czasu słyszysz w nocy tuptanie lub skrobanie, to z pewnością masz do czynienia z kuną. Jak znaleźć skuteczny na nią sposób?
Jak rozpoznać obecność kuny?
Określenie dzikiego lokatora nabrało przez kunę dosłownego znaczenia, a zwierzę potrafi się bardzo panoszyć. Przegryzione kable, dziury w poddaszu, poszarpany styropian oraz wszechobecne odchody, to tylko początek jej zachowania. Drapieżnik ten żyje tylko w nocy, a w dzień śpi, przez co często mogą budzić nas dziwne odgłosy, ponieważ kuna znosi do swojej kryjówki jedzenie. W efekcie zapach zgnilizny również nie jest nam obcy, a przecież nie da się tak żyć.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Pomocne triki na codzienne życie
Warto pamiętać, że kuna domowa jest pod ochroną, co oznacza, że musimy się pozbyć jej w humanitarny sposób. Pod żadnym pozorem nie wolno zrobić jej krzywdy, więc najlepiej znaleźć taki patent na kunę, który skutecznie, ale też bez uszczerbku ją wyprosi. Te metody sprawią, że gryzoń wyprowadzi się sam, a ty odzyskasz spokój.
Jaki sposób na kunę?
Na początek warto wypłoszyć kunę z domu zapachem, to najprostszy i najtańszy sposób, który może zdziałać cuda. Gryzoń ten nie lubi aromatu rozbitych świeżych jajek, więc warto zrobić z nich użytek i umieścić je w miejscach bytowania kuny. Przed sięgnięciem po jaja należy koniecznie założyć rękawiczki, aby nabiał nie przeszedł naszym zapachem, ponieważ wtedy sposób nie zadziała, a kuna wyczuje podstęp.
W bardzo podobny sposób zadziała sierść kota lub psa, którzy są naturalnymi wrogami tych drapieżników. Jeśli tylko masz taką możliwość, to wyczesz swojego pupila, a sierść rozłóż tam, gdzie podejrzewasz, że zagnieździła się kuna. Proces ten zajmie kilka tygodni, ale regularnie wymieniaj sierść na nową, a zauważysz, że nocne tuptanie zniknie.
Zastosowanie żywołapki oraz zwabienie jedzeniem zwierzęcia, to również skuteczny sposób. Kiedy kuna da się do niej złapać, wystarczy wywieść ją daleko od domu, a najlepiej wypuścić ją dopiero 10 km dalej. W przeciwnym razie gryzoń ponownie się u ciebie ulokuje, ponieważ kuny lubią wracać w dobrze znane im miejsca. Można też zastosować odstraszacze dźwiękowe, które emitują nieznośny dla drapieżnika dźwięk, którego nie jest w stanie wytrzymać.