×

Jak zrobić aniołka? Oto 6 różnych metod na zrobienie go w domu

Aniołki zdecydowanie są jednym z najsłodszych motywów, który na swoich półkach chętnie widują dzieci i dorośli. Tą śliczną, świąteczną ozdobę możesz zrobić z papieru, filcu, masy solnej, a nawet kroków od wina i innych rzeczy z recyklingu. Jak zrobić aniołka w domu?

5 sposobów na zrobienie aniołka:

Jak zrobić aniołka z papieru lub bibuły?

Na początek warto zastanowić się, czy aniołek ma wisieć, np. na choince, czy stać. To ważne, bo w pierwszym przypadku może być dość płaskie, zaś w drugim musi mieć stożkową podstawę.

Jak zrobić aniołka z papieru?

Jak zrobić aniołka z kartki papieru?

Krok 1 – Aniołka z papieru najłatwiej jest zrobić z kartki papieru złożonej w harmonijkę. Złóż jedną część, która będzie głównym elementem – ciałem.
Druga, mniejsza część, przecięta na pół będzie skrzydłami.

Krok 2 – Wytnij papierowe kółko i narysuj twarz aniołka

Krok 3 – następnie, zrób dziurki w harmonijce i przez całość przeciągnij nitkę

Krok 4 – do zrobionego ciała aniołka przyklej głowę z kartki lub nawlecz koralik

Jak zrobić aniołka z papieru?

Jak zrobić anioła z bibuły?

W przypadku aniołka z bibuły potrzebujemy kilku kawałków tego materiału.

Krok 1 – Jeden kawałek bibuły wypychamy watą i zamykamy na kształt kuli. To będzie głowa aniołka.

Krok 2 – Drugi kawałek rolujemy i sklejamy – przedzielony na pół będzie stanowił skrzydła.

Krok 3 – Trzeci, najszerszy, zdobimy z jednej strony, a następnie sklejamy w formie rulonu; po drugiej stronie – tej bez zdobień – przewlekamy nitkę tak, aby utworzyć stożek. Elementy łączymy; taki aniołek może zarówno wisieć, jak i stać.

Jak zrobić aniołka z bibuły

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć papier i bibułę w celu stworzenia takiego aniołka, jakiego podpowiada nam wyobraźnia.

Jak zrobić aniołka z masy solnej?

Krok 1 – Przygotuj masę solną. W przypadku najważniejsze są proporcje samej masy – ogólna zasad brzmi, że należy wziąć 200 gramów soli, tyle samo mąki oraz ok. 120 ml wody. Ciasto wyrabia się do momentu, aż przestanie się kleić i będzie elastyczne – czasem trzeba dodać nieco wody (gdy jest zbyt twarde czy sypkie) bądź mąki (gdy zbytnio się klei). W ten sposób zyskuje się ciasto, z którego należy robić kolejne elementy aniołka. Nadmiar ciasta warto przykryć folią albo ścierką, aby nie wysechł.

Krok 2 – Uformuj skrzydełka, a także głowę i sukienkę aniołka; zdobienia można wykonywać np. ostrym ołówkiem czy nożem do masła. Elementy łącz przez zmoczenie ich wodą, co spowoduje, że zaczną się kleić.

Krok 3 – Następnie figurki suszy się w piekarniku, w temperaturze ok. 60-70 stopni C, obracając, aby z obu stron stały się twarde. Po wyschnięciu możemy je malować farbami, a następnie lakierować – w ten sposób będą cieszyły nasze oczy przez wiele kolejnych lat.

Jak zrobić aniołka z filcu?

Fil jest bardzo wdzięcznym materiałem, jest sztywny i łatwo formować z niego figurki. Jest też dostępny w wielu kolorach i grubościach, więc ograniczać może tylko i wyłącznie wyobraźnia.

Krok 1 – narysuj na kartce poszczególne części anioła. Zwykły papier wytnij, robiąc szablon do wycinania z filcu. Dzięki temu nie zmarnujesz filcu na nieudane wycinanie

Krok 2 – w zależności czy figurka ma być 3D czy płaska, przygotuj wypełniacz. Może to być np. wata. Jeśli wypełniasz figurkę to zszyj ją, zostawiając mała dziurkę przez którą wyciśniesz wypełniacz

Krok 3 – zszyj igłą i nitką wszystkie części aniołka, nie zapominając o wstążce lub sznurku za który powiesisz go na choince!

Jak zrobić ozdobę świąteczna – aniołek z szyszki

Szyszki również świetnie sprawdzą się do zrobienia aniołka. W tym przypadku, wystarczy zapleść sznurek u nasady szyszki i znaleźć pasujące części ciała aniołka.

Głowa – można zrobić ze szklanej kulki, drewnianej, a nawet z małego pompona

Skrzydełka – zrób je z piórek, kratki lub zwykłej chusteczki

Jak zrobić aniołka z szyszki?

Na podobnej zasadzie można zrobić aniołka z korka po winie lub zwykłej bombki

Może Cię zainteresować

zamknij