NewsyJest prawdziwym "królem lodu". Tej zimy przebiegnie 500 km w samych szortach

Jest prawdziwym "królem lodu". Tej zimy przebiegnie 500 km w samych szortach

Doświadczony mors chce przebiec zimą 500 km w samych szortach.
Doświadczony mors chce przebiec zimą 500 km w samych szortach.
Źródło zdjęć: © Freepik, Instagram | Freepik, iceking.tv
09.12.2023 07:14, aktualizacja: 09.12.2023 07:31

Łukasz Szpunar, znany jako "Ice King" (z ang. Król Lodu") niedawno pobił rekord Guinnessa. Spędził aż 4 godziny w balii wypełnionej lodem. Teraz szykuje się do pobicia kolejnego rekordu. Tym razem ma zamiar przebiec zimą 500 km w 10 dni, mając na sobie… krótkie spodenki.

Morsowanie niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Doświadczone "morsy" są w stanie wytrzymać w wodzie nawet kilkadziesiąt minut. Łukasz Szpunar udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Mężczyzna poszedł o krok dalej, wytrzymując aż 4 godziny w balii wypełnionej lodem, pobijając przy tym rekord Guinnessa. Mężczyzna nie spoczął na laurach i właśnie szykuje się do kolejnego wyzwania.

Pobiegnie zimą w samych szortach

Łukasz Szpunar to doświadczony mors, który niedawno pobił rekord Guinnessa. To zmotywowało go do podjęcia kolejnego wyzwania. Tym razem tarnobrzeżanin ma zamiar przebiec 500 km w zaledwie 10 dni, mając na sobie koszulkę i… krótkie spodenki. Bieg rozpocznie 29 stycznia 2024 roku. Synoptycy przewidują, że temperatura na dworze nie przekroczy wtedy 5 stopni Celsjusza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To ekstremalne doświadczenie, jednak nie dla Szpunara, który lubuje się w przekraczaniu granic swojego ciała. Przed pobiciem rekordu Guinnessa mężczyzna wraz ze swoją żoną wspiął się na szczyt Kasprowego Wierchu w samych szortach. Co motywuje mężczyznę? Sportowa pasja i chęć pomocy innym, bowiem celem każdego wyzwania jest zbiórka pieniędzy dla osób potrzebujących. Fundusze ze styczniowego biegu trafią do hospicjum "Dom Aniołków" w Zaleszanach.

Wsparcie rodziny jest najważniejsze

Szpunar podkreśla, że nie osiągnąłby tyle, gdyby nie jego rodzina. Żona sportowca, Anna Szpunar również morsuje, a ich syn, 2,5-letni Jeremiasz właśnie stawia pierwsze kroki w świecie morsowania. W rozmowie z portalem Korso24 wyznał, że styczniowy bieg ma zamiar zakończyć w Mielnie, biorąc udział w Międzynarodowym Zlocie Morsów.

W tej niewielkiej nadmorskiej miejscowości nieopodal Koszalina co roku zbierają się miłośnicy zimnych kąpieli. Wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz więcej osób, a uczestnicy już trzy razy pobili Światowy Rekord Guinnessa. W 2015 roku w zimnym morzu kapało się aż 1799 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także