NewsyKultowy Ursus idzie pod młotek. Cena wywoławcza przyprawia o zawrót głowy

Kultowy Ursus idzie pod młotek. Cena wywoławcza przyprawia o zawrót głowy

Kultowy traktor Ursus.
Kultowy traktor Ursus.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Fotokon
31.01.2024 08:14

Zdecydowano o wystawieniu na sprzedaż legendarnej spółki. Chodzi o Ursusa, który produkował kultowe ciągniki. Firma ta od kilku lat miała poważne problemy. Cena wywoławcza to prawie 125 mln złotych. Nowy właściciel może również nabyć prawa do znanej nazwy!

Firma Ursus to rodzina ciągników rolniczych produkowanych w Zakładach Mechanicznych Ursus w warszawskiej dzielnicy Ursus. Od 2011 roku były one montowane w firmie Ursus S.A. w Lublinie. Pierwszy ciągnik tej marki powstał w 1922 roku. Jeszcze kilkanaście lat temu firma ta była światową potęgą w produkcji maszyn rolniczych. Ich traktory trafiały właściwie wszędzie. Niestety mimo wielu prób ratowania spółki, Ursus od kilku lat znajdował się w stanie upadłości. Syndyk ujawnił cenę wywoławczą, jaka będzie obowiązywała przy sprzedaży spółki. Kwota jest bardzo duża. To niemal 125 milionów złotych. Ursus jest jednak firmą kultową. Chętnych do zakupu spółki oraz znanej nazwy na pewno nie będzie brakować.

Legendarna firma idzie pod młotek

Według doniesień serwisu TVN24, syndyk masy upadłościowej wystawił firmę Ursus na sprzedaż i ustalił dokładną kwotę ceny wywoławczej. Jest to 124 535 881,82 złote. Warto podkreślić, że sprzedażą objęty jest również znak towarowy Ursus. Termin otwarcia składania ofert przez zainteresowanych kupnem spółki, to 14 marca 2024 roku. Miejsce to biuro syndyka. Jest to niezwykła okazja do nabycia wyjątkowej i kultowej już firmy z ogromną historią. Należy podkreślić, że firma ta miała swoje początki już w XIX wieku. Obecna siedziba spółki znajduje się w Warszawie, natomiast zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Lublinie oraz w Dobrym Mieście niedaleko Olsztyna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co można będzie nabyć podczas licytacji?

Według doniesień, w ramach licytacji na sprzedaż trafi zakład produkcyjny w Dobrym Mieście. Są to nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 9 hektarów. W zakładzie w Dobrym Mieście odbywała się produkcja znanych maszyn rolniczych. Najprawdopodobniej na licytacje zostanie wystawiony również zakład produkcyjny w Lublinie. Tamtejsze nieruchomości zajmują łączną powierzchnię ponad 4 hektarów. Oczywiście nie można również zapomnieć o możliwości nabycia kultowej nazwy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także