PoradyLajfhakiKurz na meblach to już jedynie wspomnienie od kiedy używam tej mikstury

Kurz na meblach to już jedynie wspomnienie od kiedy używam tej mikstury

kurz na meblach, fot. Genialne
kurz na meblach, fot. Genialne
22.09.2023 11:43

Mimo ciągłego przecierania kurz na meblach jest dalej widoczny? Większość z nas boryka się z tym problemem, lecz mało kto zna patent na jego rozwiązanie. Wystarczy zrobić specyfik, który pokryje powierzchnię niewidzialną barierą ochronną!

Kurz to mieszanka różnych materii: martwego naskórka, sierści zwierząt, pyłku czy piasku. Mimo że gołym okiem nie widzisz, jak wciąż krąży w powietrzu, to powierzchnie mebli stale pokrywa gruby kożuch. Aby się go pozbyć, używamy sklepowych preparatów, lecz działają one na krótką metę, bo jedynie usuwają kurz, lecz nie robią nic, by przestał się osadzać. Znacznie bardziej sprawdzi się domowa mieszanka z zaledwie dwóch składników.

Jak zapobiec osadzaniu się kurzu na meblach?

Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że kurz to czynnik wywołujący mnóstwo alergii — wziewnych jak i skórnych. Kiedy zaczyna cię męczyć uporczywy kaszel, zastanów się, czy twoje otoczenie nie jest zakurzone. Być może po łóżkiem, którego nie odsuwałeś pół roku, kryje się niemiła niespodzianka w postaci kłębów kurzu. Samo pozbycie się go, to dopiero połowa sukcesu. Najlepiej pokryć meble ochronną barierą w postaci specjalnego płynu. Potrzebujesz trzech składników: octu, oliwy i olejku eterycznego. Do butelki z atomizerem przelej 50 ml octu, dwie łyżki oliwy z oliwek (olej rzepakowy również się nada) i kilka kropel olejku zapachowego. Wstrząśnij mieszanką oraz spryskaj meble, a następnie przetrzyj miękką ściereczką. Przy następnym sprzątaniu zobaczysz, że kurz nie osadza się tak agresywnie na szafach czy komodach.

Kurz na meblach nie będzie cię już niepokoił, fot. Freepik
Kurz na meblach nie będzie cię już niepokoił, fot. Freepik

Jak ochronić podłogę przed kurzem?

Nie tylko meble są narażone na zakurzenie, podobnie jest w przypadku podłóg. Je również warto zabezpieczyć, lecz nieco inną mieszanką. Na samym początku oczyść całą powierzchnię z większych śmieci. Przygotuj wiadro z ciepłą wodą i dodaj do niego dwa produkty: nakrętkę płynu do mycia podłóg oraz taką samą ilość płynu do płukania. Ma on działanie antystatyczne, co sprawia, że kurz nie tak łatwo przykleja się do powierzchni. Podany roztwór nadaje się do każdego rodzaju podłóg, dlatego można go użyć w całym domu.

Kurz na meblach nie będzie cię już niepokoił, fot. Freepik
Kurz na meblach nie będzie cię już niepokoił, fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także