PoradyLajfhakiMało kto wie, że można zabrać do samolotu. Pozwalają "obejść" przepisy

Mało kto wie, że można zabrać do samolotu. Pozwalają "obejść" przepisy

Co można zabrać w bagażu podręcznym.
Co można zabrać w bagażu podręcznym.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Kite_rin

15.04.2024 14:46

Loty samolotem umożliwiły ludziom szybkie i komfortowe podróże. Linie lotnicze mają jednak swoje zasady i czasami bez dodatkowej opłaty możemy ze sobą zabrać jedynie bagaż podręczny. Sprawdź, co można zabrać do samolotu, jeśli masz w cenie tylko ten mały bagaż!

Podróże samolotem są coraz częstszym środkiem transportu na wakacje. Trudno się temu dziwić. W końcu samolotem można w krótkim czasie pokonać bardzo duże odległości. Dodatkowo często ceny biletów lotniczych naprawdę kuszą. Zazwyczaj jednak dotyczy to tylko tanich linii, w których zabranie na pokład walizki jest już dodatkowo płatne. Dlatego też wiele osób decyduje się na bagaż podręczny, który jest już w cenie biletu. Konicznie sprawdź, co można zabrać do samolotu w ramach bagażu podręcznego!

Co może zawierać bagaż podręczny?

Bagaż podręczny w większości tanich linii lotniczych jest już w cenie biletu. Niestety musi on mieć konkretne wymiary. Jeśli przesadzimy z rozmiarami lub zapakujemy zbyt wiele rzeczy, to niestety grozi nam przymusowa dopłata do większego bagażu. W liniach lotniczych Ryanair darmowy bagaż podręczny nie może przekraczać wymiarów 40 × 20 × 25 cm. Z kolei w liniach Wizz Air bagaż podręczny powinien mieć wymiary 40 × 30 × 20 cm. Należy podkreślić, że bagaż ten podczas lotu powinny koniecznie znajdować się pod siedzeniem pasażera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zapewne wiele osób zastanawia się, czy można mieć torebkę oprócz bagażu podręcznego w Ryanair? Otóż niestety nie. Oczywiście wszystko zależy od obsługi, która to sprawdza przed wejściem do samolotu, jednak zazwyczaj damska torebka jest traktowana jako dodatkowy bagaż. Inaczej sytuacja wygląda jeśli mamy na sobie nerkę. Wtedy zarówno w Rynair jak i w liniach Wizz Air można przejść przez kontrolę bez dodatkowej opłaty.

Czego nie wolno wziąć na pokład samolotu?

Na pokład samolotu na pewno nie można wnieść żadnych ostrych przedmiotów, noży, broni, większości materiałów i przedmiotów łatwopalnych oraz środków chemicznych. Ogólnie lepiej zostawić również w domu wszelkie breloczki, które np. przypominają kształtem granat, nabój lub bombę.

Co w takim razie jest dozwolone? TikTokerka @katarzynagawenda podzieliła się w sieci filmikiem, w którym tłumaczy co można zabrać do samolotu. Według niej do bagażu podręcznego można zabrać nawet nożyczki. Muszą być one jednak wystarczająco krótkie. Długość ich ostrza nie może przekraczać 6 centymetrów. Koniecznie powinny być też łagodnie zakończone.

Co jeszcze może zawierać bagaż podręczny? Oprócz rzeczy oczywistych, takich jak ubrania oraz kosmetyki o pojemności do 100 mililitrów, możesz również zabrać maszynkę do golenia (musi być zamknięta plastikową osłonką). To jednak nie wszystko. @katarzynagawenda podaje, że przez bramki możesz także wnieść pustą butelkę na wodę. Dzięki temu na pewno zaoszczędzisz trochę pieniędzy, ponieważ napełnisz ją przed wejściem do samolotu np. w specjalnym poidełku.

Źródło: @katarzynagawenda.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także