PoradyLajfhakiMasuj tę część ciała, a zaśniesz w 2 minuty. Nawet nie poczujesz, kiedy "odpłyniesz"

Masuj tę część ciała, a zaśniesz w 2 minuty. Nawet nie poczujesz, kiedy "odpłyniesz"

Kobieta śpi na kanapie
Kobieta śpi na kanapie
Źródło zdjęć: © Getty Images | Olga Rolenko
02.12.2023 11:45

W dzisiejszych czasach mało kto przesypia książkowe osiem godzin w ciągu doby. Zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia, a odpoczynek staje się luksusem, na który pozwolić może sobie niewielu z nas. Częstym paradoksem jest to, że im mniej mamy snu, tym ciężej nam zasnąć. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z genialnej metody, która pozwala odpłynąć już w dwie minuty!

Statystycznie to kobiety mają większy problem z zasypianiem, lecz w ostatnich latach jest coraz więcej mężczyzn, którzy również skarżą się na bezsenne noce. Poniższa metoda będzie skuteczna tylko wtedy, gdy odpowiednio przygotujemy nasze ciało i umysł. Samo przyłożenie głowy do poduszki nie wystarczy.

Higiena snu. Jak przygotować ciało i umysł do odpoczynku?

Przed snem warto zadbać o kilka elementów, które pozwalają się wyciszyć i zasugerować ciału, że teraz czas na odpoczynek. Zacznij od przygotowania sypialni i wywietrz pomieszczenie. Ciało o wiele lepiej znosi niższą temperaturę niż zaduch. Następna sprawa, o której należy pamiętać, to lekka kolacja. Żołądek wypchany tłustym jedzeniem będzie pracował całą noc, a ty będziesz to wyraźnie czuć. To samo w kwestii słodyczy, które podnoszą poziom cukru we krwi, a my momentalnie poczujemy się bardziej rozbudzeni i pełni energii.

Godzinę przed planowanym zaśnięciem zrezygnuj z telewizji i przeglądania internetu na telefonie. Ograniczysz emisję światła niebieskiego, które jest jednym z głównych czynników powodujących bezsenność. W tym czasie warto wziąć kąpiel, napić się ziołowej herbaty i poczytać książkę. Wszystkie te czynności pozwolą ci się wyciszyć i ogarnąć chaos w głowie. W tym momencie musisz zapomnieć o zbliżających się terminach w pracy, projekcie na studia i wszystkich problemach życia codziennego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sposoby na szybkie zaśnięcie. Masuj ten punkt

Akupresura to genialny sposób, który ułatwia zasypianie! Wszystko sprowadza się do masowania konkretnego punktu na ciele, który pomaga w wydzielaniu melatoniny do krwi. Złap za nadgarstek i zerknij na wewnętrzną stronę. Pod kciukiem, gdzie zazwyczaj mierzy się puls. To właśnie tam znajdziesz ukryty punkt, który przy pomocy stymulacji zaczyna pobudzać hormony do wytwarzania melatoniny. Po kilku minutach uciskania poczujesz wyraźne rozluźnienie i nawet nie będziesz wiedzieć kiedy ogarnie cię błogi sen.

Masowanie nadgarstka
Masowanie nadgarstka© Freepik | alexeyzhilkin

Amerykańska metoda dla żołnierzy na zasypianie

Metoda zasypiania w kilka minut to odkrycie z okresu drugiej wojny światowej, gdzie szukano sposobu, by żołnierze mogli zasnąć w każdych warunkach, by zregenerować swoje ciało. Tak wymyślono poniższą sztuczkę, która jest niezwykle skuteczna, lecz wymaga długiego treningu. Mówi się, że statystycznie trzeba ok. sześciu tygodni, by ją opanować.

Jak zasnąć w kilka minut? Zacznij od ułożenia się na wznak i powolnego oddychania. Następnie rozluźnij wszystkie mięśnie twarzy i kiedy już to osiągniesz, zrób to samo z klatką, biodrami i nogami. Na każdą partię ciała poświęcasz ok. 10 sekund i przechodzisz dalej, gdy czujesz, że nerwy zaczynają puszczać. Następnie skup umysł na jakimś obrazie, który nie ma wielu szczegółów np. nocne jezioro, na którym dryfuje łódź. Ciało jest w stanie spoczynku, a umysł nie zatraca się w myślach. W ten sposób prędko odpłyniesz w krainę Morfeusza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także