DIYOzdoby BożonarodzenioweMasz dość tradycyjnej choinki? Świąteczny kaktus to coś dla ciebie

Masz dość tradycyjnej choinki? Świąteczny kaktus to coś dla ciebie

Alternatywa dla tradycujnej choinki.
Alternatywa dla tradycujnej choinki.
Źródło zdjęć: © Instagram, Unsplash
26.11.2023 20:13, aktualizacja: 27.11.2023 08:03

Mieszkasz w kawalerce i nie masz miejsca na tradycyjną choinkę? A może masz w domu koty, które od razu przewróciłyby drzewko? Jeśli nie chcesz rezygnować ze świątecznego nastroju w domu, poznaj alternatywę dla tradycyjnej choinki.

Tradycja związana z ubieraniem choinki ma już kilkaset lat. Wielu z nas nie wyobraża sobie świąt bez tej wyjątkowej ozdoby. Niestety, nie zawsze możemy sobie na nią pozwolić. Mowa tu o studentach czy właścicielach kotów, które są znane z tego, że wariują na drzewku, nierzadko je przewracając.

Jesteś jedną z takich osób? A może po prostu masz niewiele miejsca na klasyczne drzewko? Nie musisz rezygnować ze świątecznej tradycji. Istnieje wiele alternatyw, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Podpowiadamy, czym możesz zastąpić choinkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Choinka, nieodzowny symbol świąt

Nie wyobrażamy sobie zimowych świąt bez choinki. Piękna, pachnąca, udekorowana bombkami i światełkami wprowadza niepowtarzalny nastrój. Dla wielu z nas ubieranie choinki to ulubiony moment w roku. Niestety, nie zawsze mamy możliwość cieszenia się ozdobnym drzewkiem, chociażby ze względu na mały metraż. Na szczęście istnieją rewelacyjne alternatywy dla tradycyjnej choinki, co widać w mediach społecznościowych. I nie, wcale nie chodzi o sztuczne drzewko, a o... kaktusa.

Macy Blackwell to popularna influencerka, która na Instagramie dzieli się pomysłami na świąteczne dekoracje. I trzeba przyznać, że ma przy tym spory rozmach! W jednym ze swoich ostatnich filmików pokazała, jak przygotować świątecznego kaktusa, który z powodzeniem zastąpi tradycyjną choinkę.

Jak przygotować świątecznego kaktusa?

Jesteś fanem nietypowych rozwiązań? Świąteczny kaktus to coś dla ciebie. Przygotowanie tej ozdoby wymaga zaopatrzenia się w sklepie budowlanym. Potrzebujesz podstawy rury PCV (tzw. kształtka), kolanek do połączenia rur, karbowanej rury kanalizacyjnej, mocnego kleju, donicy, taśmy izolacyjnej, zielonego łańcucha imitującego choinkę, ozdób świątecznych, a także brzeszczota lub piły do pocięcia rur.

Zacznij od ułożenia rur PVC na kształt kaktusa. Będą one stanowiły podstawę ozdoby. Złącz je ze sobą przy pomocy kolanek, a tak przygotowaną konstrukcję umieść w doniczce. Aby zapewnić jej stabilizację, po włożeniu do doniczki zalej jej wnętrze gipsem lub cementem. Kiedy wyschnie, nałóż na konstrukcję karbowane rury. Złącz je przy pomocy taśmy izolacyjnej. Na końcu nawiń na konstrukcję łańcuch. Zadbaj o to, aby całkowicie przykrył rurę. Na końcu okręć konstrukcję lampkami i zawieś na niej ozdoby świąteczne. Gotowe! Takiej wyjątkowej ozdoby z pewnością pozazdroszczą ci znajomi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także