NewsyMasz taki telewizor? Niedługo pożegnasz się z aplikacją Netflixa

Masz taki telewizor? Niedługo pożegnasz się z aplikacją Netflixa

Telewizory Sony tracą wsparcie Netflix.
Telewizory Sony tracą wsparcie Netflix.
Źródło zdjęć: © Pixabay | Tumisu

12.01.2024 19:49, aktual.: 12.01.2024 20:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli masz starszy telewizor, to niestety mamy dla ciebie przykrą wiadomość. Aplikacja Netflix wkrótce nie będzie obsługiwana na wielu urządzeniach. Ponad 100 telewizorów marki Sony musi pożegnać się z dostępem do platformy z filmami i serialami. O jakie modele dokładnie chodzi?

Firma Sony opublikowała krótki komunikat, w którym powołuje się na platformę Netflix. Wraz z biegiem czasu aplikacja stale się rozwija, a co za tym idzie, telewizory muszą być stale aktualizowane do najnowszych wersji. Rosnące wymagania sprzętowe zaczynają przerastać niektóre, starsze odbiorniki w tym wiele modeli od Sony. Istnieje jednak pewien trik, który umożliwi dalsze korzystanie z platformy, bez konieczności kupowania nowego odbiornika.

Netflix przestanie obsługiwać telewizory Sony TV

Firma Sony to japońska marka, która jest swego rodzaju liderem na rynku sprzętów RTV. Telewizory od tego dostawcy były swego czasu jednymi z najlepiej sprzedających się, głównie ze względu na dobrą jakość i atrakcyjną cenę. Niestety ponad 100 modeli zostaje wycofane ze wsparcia platformy Netflix. Były one produkowane w latach 2011-2013 i choć było to kilkanaście lat temu, większość z nich w dalszym ciągu działa jak należy. Powodem rezygnacji z obsługi aplikacji z filmami jest problem z rosnącymi wymaganiami sprzętowymi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W lutym 2024 r. większość starszych odbiorników zostanie odcięta od aplikacji Netflix. Używanie jej będzie możliwe jedynie do końca przyszłego miesiąca, po czym zostanie usunięta ze wszystkich urządzeń, które nie mają odpowiednich aktualizacji i wsparcia technicznego. Tyczy się to również odtwarzaczy Blu-ray wyprodukowanych w latach 2011-2013.

Jakie telewizory zostaną pozbawione aplikacji?

Telewizor kupiony w 2013 roku nie jest wiekowym sprzętem, gdyż starsi ludzie posiadają odbiorniki jeszcze z lat dwutysięcznych, które w dalszym ciągu odbierają telewizję nadziemną. Niestety postęp techniczny w dzisiejszych czasach jest tak duży, że przez 10 lat zastosowano mnóstwo nowych technologii, które znacznie odbiegają od tych, które były popularne jakiś czas temu. Jakie odbiorniki zostaną odcięte od platformy Netflix? Większość z serii HX, EX, W i inne. Na stronie producenta znajdziesz dokładną rozpiskę z poszczególnymi modelami, które od marca zostaną pozbawione dostępu do platformy z filmami.

Wielu z pomyśli, że jedyna szansa na odzyskanie dostępu do aplikacji to zakup nowego telewizora. Owszem, to pomoże, lecz nie jest to jedyna opcja. Osoby, które nie chcą kupować nowego telewizora, powinny zainwestować w przystawkę smart TV lub konsolę do gier, która obsługuje aplikację Netflix. Jest to zdecydowanie tańsza opcja niż kupno nowego odbiornika, dlatego warto się nad tym zastanowić, jeśli bardzo zależy ci na dostępnie do filmów i seriali.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także