PoradySprzątanieMęski patent na kabinę prysznicową podbija internet. Kamień długo się nie pojawi

Męski patent na kabinę prysznicową podbija internet. Kamień długo się nie pojawi

Nabłyszczanie kabiny prysznicowej.
Nabłyszczanie kabiny prysznicowej.
Źródło zdjęć: © TikTok | klonuklonu

07.04.2024 17:27, aktual.: 07.04.2024 18:24

Twoja kabina prysznicowa wciąż pokrywa się nieestetycznymi smugami? Użytkownik TikToka wymyślił, jak poradzić sobie z tym problemem. Wystarczy kilka ruchów, a woda spływa po szybie bez zostawiania zacieków. Odpowiedni detergent znajdziesz w... garażu!

Osadzający się kamień i smugi na ściankach kabiny prysznicowej nie dają ci spokoju? Zamiast kombinować z wymyślnymi środkami czystości, zadziałaj po najmniejszej linii oporu. Czasami pójście na "łatwiznę" to najlepszy wybór. Przekonał się o tym autor TikToka z kanału @klonuklonu, który stwierdził, że kabinę prysznicową najlepiej natrzeć woskiem samochodowym!

Kabina prysznicowa będzie lśnić, jeśli natrzesz ją tym produktem

Bawisz się w mieszanki czyszczące, a kamień i zacieki na prysznicu są nadal widoczne? Może pora zmienić taktykę sprzątania? Pewien mężczyzna wymyślił genialny protip na zabezpieczanie kabiny prysznicowej przed kamieniem z wody. Tajemnym produktem, dzięki któremu zawdzięcza powodzenie triku, jest wosk do polerowania auta. Wystarczy natrzeć nim szkło, a woda będzie swobodnie spływać. Jedyne, o co musisz zadbać to sucha kabina prysznicowa przed pierwszą aplikacją.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zaglądając w komentarze, można dostrzec mnóstwo pozytywnych reakcji. Ludzie dziękują za trik i piszą, że już nie mogą się doczekać pokrycia woskiem swojej kabiny. Jeden z użytkowników przyznaje, że wosk trzyma się na kabinie prysznicowej już od czterech miesięcy!

Pojawiły się pytania o to, czy owy sposób jest bezpieczny dla zdrowia? O ile produkt nie dostanie się do ust i oczu, to nie ma obawy przed żadnymi skutkami ubocznymi nabłyszczania kabiny prysznicowej. Podczas nacierania kabiny woskiem najlepiej omijać uchwyty i słuchawkę prysznicową, by zminimalizować ryzyko przeniesienia wosku na dłonie.

Nie masz wosku do samochodów? Płyn z kuchni zadziała w podobny sposób

Kabina prysznicowa, na której nie osadza się kamień z wody, to prawdziwy luksus. Jeśli marzy ci się idealnie czyste szkło bez smug i zacieków poznaj alternatywny patent na nabłyszczenie prysznica. Zadziała ten sam sposób, a przy okazji jest tańszy i łatwo dostępny.

Mowa o nabłyszczaczu do zmywarek, który z pewnością masz w domu. Oba produkty mają podobne przeznaczenie, z tym że nabłyszczacz do zmywarek jest przystosowany do kontaktu z naczyniami, co znaczy, że jest bezpieczniejszy dla człowieka. Jak zaaplikować nabłyszczacz na kabinę prysznicową? Wystarczy, że na miękką ścierkę wylejesz niewielką ilość płynu i wetrzesz ją w szkło. Po kilku minutach kabina prysznicowa będzie się błyszczeć jak nowa!

Zabieg należy powtarzać raz na kilka tygodni w celu utrzymania efektu. Nabłyszczacz można wykorzystać również na płytkach, umywalce czy armaturze. Kilka ruchów i cała łazienka będzie lśnić jak nowa. Ważne, by nie przesadzić z ilością produktu – kilka kropelek w zupełności wystarczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także