Miałem bardzo słaby sygnał Wi‑Fi. Jedna zmiana i teraz śmiga
Wolny sygnał sieci internetowej to prawdziwe utrapienie, zwłaszcza jeśli pracuje się zdalnie, a komputer jest głównym narzędziem pracy. Zastanawiasz się, jak poprawić sygnał Wi-Fi? Zanim wezwiesz fachowca, wypróbuj jeden z tych sposobów.
Badania przeprowadzone przez firmę Kepios wykazały, że 88,4 proc. Polaków korzysta z internetu. Większość z nas używa domowej sieci Wi-Fi. W zależności od rodzaju łącza, domowy internet może być bardzo szybki albo... bardzo wolny.
Najlepszym sposobem jest wymiana routera i łącza np. na szybki światłowód. Jest jednak coś, co jeszcze możemy zrobić, aby przyśpieszyć pobieranie gry czy streaming ulubionego serialu. Potrzebujesz jednej rzeczy — wzmacniacza Wi-Fi. Czym jest wzmacniacz Wi-Fi? Jak go używać? Gdzie można go kupić? Wyjaśniamy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kilka ciekawostek
Czym jest wzmacniacz Wi-Fi?
Wzmacniacz Wi-Fi, znany także pod nazwą "repeater Wi-Fi" to maleńki przekaźnik, który odbiera sygnał Wi-Fi z routera, a następnie przesyła go dalej, np. do laptopa czy telewizora. Dzięki niemu możemy cieszyć się szybkim internetem o dużym zasięgu, który pozwala na jednoczesne pobieranie gry i oglądanie filmu bez ryzyka zacinania.
Jak działa wzmacniacz Wi-Fi? W tym niewielki urządzeniu znajduje się przekaźnik, który odbiera i wysyła sygnały nadawane z routera. Nie trzeba wkładać go do nadajnika czy podłączać bezpośrednio do łącza internetowego. Co prawda, poszczególne modele różnią się od siebie, jednak większość z przekaźników działa na tej samej zasadzie. Wystarczy podłączyć je do gniazda z prądem nieopodal miejsca, w którym zasięg Wi-Fi jest najsłabszy.
Po podłączeniu wzmacniacza należy skonfigurować go z routerem. Wybierz nazwę sieci i wpisz nadane wcześniej hasło. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapoznaj się z instrukcją od producenta. Po chwili urządzenie połączy się z routerem, a ty będziesz cieszyć się szybkim internetem o dużym zasięgu.
Gdzie kupić wzmacniacz Wi-Fi?
Wzmacniacz Wi-Fi dostaniesz w każdym sklepie z AGD, a także w punktach operatorów internetowych. Zapłacisz za nie od 60 do 200 złotych, w zależności od modelu. To doskonałe rozwiązanie dla mieszkańców dużych mieszkań lub domów, w których znajdują się grube ściany uniemożliwiające prawidłowy przepływ Wi-Fi. Docenią je także osoby pracujące zdalnie czy zapaleni gracze.