PoradyMiałem dość splątanych kabli. Uratował mnie przedmiot, który miał trafić do kosza

Miałem dość splątanych kabli. Uratował mnie przedmiot, który miał trafić do kosza

Rolka po papierze ma wiele praktycznych zastosowań
Rolka po papierze ma wiele praktycznych zastosowań
Źródło zdjęć: © Genialne

05.02.2024 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mogłoby się wydawać, że rolka po papierze to niepotrzebny odpad, który nie ma żadnego praktycznego zastosowania. Mało kto wie, ale to właśnie ten niepozorny przedmiot rozwiąże problem, z którym boryka się większość z nas.

Rolka po papierze toaletowym to najzwyklejszy kawałek tektury. Po wykorzystaniu całego papieru zwykle ląduje w koszu. Większość z nas traktuje ją jak niepotrzebny odpad. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że można wykorzystać ją na kilka praktycznych sposobów.

Rolka po papierze — niepotrzebny odpad czy niedoceniony wielozadaniowiec?

Kreatywność, cierpliwość i empatia są niezbędne do pracy z dziećmi. Skupmy się na kreatywności. Przedszkolanki są mistrzyniami w wymyślaniu zabawek z... niczego. Często wykorzystują do tego rolki po papierze, które można wykorzystać do przygotowania zabawkowego kapelusza, drapaka czy ozdoby wielkanocnej. Gwarantujemy, że dzieci będą zachwycone.

To tylko jedno z wielu praktycznych zastosowań tego niepozornego kawałka tektury. Uwielbiasz grzebać w ziemi i nie możesz doczekać się już wiosny? Wykorzystaj rolkę po papierze jako doniczkę. Potrzebujesz kilku rolek, trochę świeżej ziemi oraz nasion. Weź do ręki rolkę i natnij ją w czterech miejscach. Zawiń je do środka, aby utworzyły dno "doniczki". Wsyp do niej nieco ziemi i włóż nasiono. Kiedy nasionka wykiełkują, przenieś je do ogrodu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Masz dużo kabli i nie wiesz, co z nimi zrobić? Z pomocą przyjdzie ci pusta rolka po papierze toaletowym. Zawiń przewody wokół rolki, a następnie włóż je do szuflady. Kable ułożone w ten sposób nie ulegną uszkodzeniu, a w twoim domu zapanuje ład i porządek. Rolkę po papierze możesz wykorzystać też do przygotowania zabawki sensorycznej dla psów i kotów. Zacznij od nacięcia tektury w kilku miejscach. Do rolki wrzuć kilka smaczków, a brzegi zaklej taśmą klejącą, żeby nic nie wypadło. To fantastyczna alternatywa dla popularnego Konga.

Rolka papieru jako końcówka odkurzacza. Poznaj genialny patent

Wielkanoc już za dwa miesiące. Czeka nas masa przygotowań, a wśród nich gruntowne sprzątanie. Odkurzacz będzie chodził częściej niż zwykle. Mała końcówka może okazać się bardzo przydatna. Niestety, nie każdy z nas ma tę część w swoim domu. Na szczęście ten problem można rozwiązać w łatwy sposób. Wystarczy, że zdejmiesz szczotkę, a na rurze umieścisz rolkę po papierze. Przyklej ją do rury za pomocą taśmy klejącej, a odkurzenie ścian czy zagłębień nie będzie już problemem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także