PoradyOrganizacjaNajgorsze miejsce do przechowywania golarek. Podrażnienia gwarantowane

Najgorsze miejsce do przechowywania golarek. Podrażnienia gwarantowane

Golarki do ciała nie powinny leżeć w łazience.
Golarki do ciała nie powinny leżeć w łazience.
Źródło zdjęć: © Genialne
26.03.2024 13:43, aktualizacja: 26.03.2024 13:59

Czy ty też trzymasz golarki w łazience? Sama tak robiłam, póki nie odkryłam, że właśnie przez to moja skóra jest w bardzo złym stanie. Wyjaśnię ci, dlaczego maszynki go golenia nie powinny być trzymane w łazience i gdzie najlepiej je chować zaraz po użyciu.

Owłosienie na ciele bywa niekiedy problematyczne, a najszybszy sposób na jego usunięcie to użycie golarki. Te małe maszynki są zbawienne, lecz potrafią również być czynnikiem, powodującym podrażnia na skórze. Zaczerwienienia, sucha skóra czy wypryski – to wszystko wina golarki, która z powodu złego przechowywania przestaje być użyteczna. Podpowiem ci, jak używać maszynki i gdzie ją przechowywać, by już więcej nie mieć problemów ze skórą.

Czy golarki są jednorazowe? Zwróć uwagę na ten szczegół

Ile razy golisz się tą samą maszynką? Raz, dwa, a może zmieniasz ją dopiero po kilku tygodniach? Większość z nas używa golarek w niewłaściwy sposób, a efektem tego są podrażnienia, które dają o sobie znać w postaci wyprysków i swędzącej skóry. Kupując golarki patrz na to co mówi o nich producent. To on zna swój produkt od podszewki i jest w stanie stwierdzić, jak długo można go używać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak sama nazwa mówi "jednorazowe golarki" powinny być wyrzucane po każdym użyciu. Lecz prawda jest taka, że większość osób wykorzystuje je o wiele częściej. Taka maszynka ma żelowy pasek służący do nawilżania. Po jednym użyciu całkowicie się ściera, co sprawia, że ostrze szoruje po gołej skórze bez zabezpieczenia. Nawet nie wyobrażasz sobie, jak to podrażnia naskórek.

Wyjątkiem są golarki z wymiennymi główkami lub te, które z góry są oznaczone jako golarki wielokrotnego użytku. Mimo że można ich użyć więcej niż raz, trzeba mieć świadomość, że takie maszynki bywają siedliskiem wielu bakterii i trzeba je często odkażać i wymieniać.

Gdzie trzymać golarki? Łazienka to fatalny pomysł

Kiedyś po każdym goleniu moje nogi były szorstkie, czerwone, a niedługo po tym pojawiały się pierwsze wypryski. Początkowo myślałam, że moja skóra nienawidzi golenia, lecz gdy tylko zmieniałam jedną rzecz, wszystkie problemy ustały. Wystarczyło, że przeniosłam golarki z łazienki do pokoju, a problem zniknął.

Dlaczego nie wolno trzymać golarek w łazience? Podczas kąpieli w całej łazience unosi się para wodna i osiada na różnych przedmiotach. Jeśli golarki nie są dobrze schowane, woda dostaje się między ostrza i stwarza idealne środowisko do rozwoju bakterii. Najgorszy scenariusz to trzymanie maszynek pod prysznicem czy w obrębie wanny.

Pamiętaj, że maszynki do golenia są pełne naskórka i włosów, a te wydają się być idealną pożywką dla bakterii. Druga sprawa to rdzewienie żyletek. Golenie ciała takimi maszynkami to proszenie się o problemy skórne.

Golarki najlepiej trzymać poza łazienką, w szczelnym pojemniku. Nie powinny leżeć razem w jednym pudełeczku, chyba że po każdym użyciu zdezynfekujesz ostrza. Skoro mowa o odkażaniu, to jest to równie istotne co sama wymiana. Bez tego golenie jest mało higieniczne i ryzykowne. Wprowadź te kilka zmian, a szybko poczujesz różnicę po goleniu. Mnie pomogło!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także