PoradyLajfhakiW nakrętkach Nutelli może kryć się niespodzianka. Sprawdź, czy w twoim słoiku też

W nakrętkach Nutelli może kryć się niespodzianka. Sprawdź, czy w twoim słoiku też

Nutella to nie tylko przysmak, ale ukryta zagadka
Nutella to nie tylko przysmak, ale ukryta zagadka
Źródło zdjęć: © Genialne

14.04.2024 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nutella to wyjątkowy przysmak, który skrywa przed nami wiele sekretów do odkrycia. Nie chodzi tutaj jedynie o tajną recepturę kremu, ale o drobny szczegół ułatwiający życie. Jeśli kupiłeś Nutellę, to koniecznie sprawdź, czy twoja zakrętka również ma słodką tajemnicę. Nie w każdym słoiczku ją znajdziesz.

Smaku tego kremu nie da się podrobić, ponieważ jest wyjątkowy i ma charakterystyczny smak, a na naszych stołach gości już od 60 lat. Ciekawostki o Nutelli mogą być ogromnym zaskoczeniem, tak samo jak zawartość nie tylko słoiczka, ale przede wszystkim zakrętki. Czy niepozornie wyglądający kawałek plastiku ma przed nami coś do ukrycia? Złap za Nutellę i przekonaj się sam!

Jakich słodkich tajemnic Nutelli nie znasz?

Niewiele osób wie, że ten krem to pomysł włoskiego cukiernika, który po II wojnie światowej chciał stworzyć alternatywę dla brakującego kakao. Pietro Ferrero opracował recepturę Nutelli na bazie orzechów laskowych, cukru oraz kakao, a powstała masa dostępna była w formie tabliczek, a nie w słoikach! Pierwotna nazwa kremu brzmiała Giandujot, a dopiero w 1951 roku ewoluowała w SuperCrema, czyli pierwowzór znanej Nutelli. To włoskie kakao "zatkało" świat dopiero w 1964 roku, kiedy spadkobierca receptury odrobinę ją udoskonalił oraz zadbał o odpowiednie opakowanie i etykietę Nutelli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Krem podbił szturmem kubki smakowe ludzi na całym świecie, a nawet doczekał się Światowego Dnia Kremu Nutella, który obchodzony jest 5 lutego. Obecnie ten smakołyk jest dostępy w aż 75 krajach, a słoik Nutelli sprzedawany jest co 2,5 sekundy w skali globu. Co ciekawe, słoje tego produktu są tak mocno pożądane, że w 2013 roku w Niemczech fan Nutelli ukradł jej aż 5,5 tony! Mało kto wie jednak, że zakrętka Nutelli jest również nie mniej tajemnicza od zawartości słoiczka, a po zakupie warto się jej dokładnie przyjrzeć.

Co skrywa zakrętka Nutelli?

Producent nie wspomina o tym szczególe, a jedynie podaje instrukcję poprawnego recyklingu opakowania Nutelli. Gwarantuje, że jakość plastiku zakrętki jest dostosowana do kontaktu z żywnością oraz dzięki niej krem zachowuje swój smak i konsystencję. Warto się nią bardziej zainteresować, ponieważ pod wewnętrznym zabezpieczeniem w niektórych słoikach znajduje się pomocny gadżet. Wszystko, co musisz zrobić, to podważyć wieczko.

Jeśli odkręciłeś zakrętkę Nutelli, to zanim zaczniesz siłować się z zabezpieczeniem na gwincie słoika, poczekaj. Możesz zrobić to łatwiej oraz estetyczniej. Złap za zakrętkę Nutelli, a pod kawałkiem białej tektury znajdziesz nożyko-łyżkę, która mocno się przyda. Dzięki temu gadżetowi nie tylko precyzyjnie odetniesz folię ze słoika Nutelli, ale też będziesz mógł zajadać się słodkim kremem. Sprawdź, czy twoja Nutella również ma taki gadżet, bo takie wyposażenie zawiera tylko odsetek słoików.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także