InspiracjeNie ustąpili miejsca jej synowi. Oburzona "wyjaśniła" pasażerów

Nie ustąpili miejsca jej synowi. Oburzona "wyjaśniła" pasażerów

Tej awantury kobiety o ustąpienie miejsca pasażerowie z pewnością nie zapomną
Tej awantury kobiety o ustąpienie miejsca pasażerowie z pewnością nie zapomną
Źródło zdjęć: © Getty Images | Westeen61
11.02.2024 07:25

Każdy, kto korzysta z komunikacji publicznej, doskonale wie, że pewnym osobom należy ustąpić miejsca podczas podróży. Zazwyczaj należą do nich seniorzy, matki z malutkimi dziećmi lub ciężarne kobiety — ci, którzy według niepisanych zasad mają pierwszeństwo do miejsc siedzących. Ta postawa kobiety oraz jej reakcja na zachowanie współpasażerów wywołała burzę w internecie.

Ile ludzi, tyle różnych reakcji, a szczególnie zażarta dyskusja o miejsce siedzące często wybucha w komunikacji publicznej. Wielu z pewnością przynajmniej raz słuchało narzekań osób starszych na młodzież, która niechętnie ustępuje im miejsca. Tym razem to właśnie matka wszczęła awanturę w pociągu Southern Rail, oskarżając swoich współpasażerów o brak przyzwoitości. Chciała, aby ustąpili miejsca jej dziecku.

Awantura o ustępowanie miejsca w pociągu

Podróż tym pociągiem minęłaby bez większych niespodzianek, gdyby nie matka, która głośno zaczęła komentować niekulturalne zachowanie innych osób. Kobieta podróżowała pociągiem razem z synem, który musiał siedzieć na podłodze pociągu, ponieważ wagon był pełen ludzi. Ta sytuacja mocno jej się nie spodobała, a nikt nie kwapił się do ustąpienia miejsca jej dziecku. Brytyjka od razu chwyciła za telefon, aby nagrać jej zdaniem kuriozalne zachowanie współpasażerów oraz siedzące na kuckach dziecko. Nagranie opublikowała na swoim tiktokowym koncie pod nazwą @blackfoxg.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na nagraniu dokładnie widać, że nikt nie zwraca uwagi na chłopca, który maksymalnie miał może 10 lat. Wszyscy podróżni pochłonięci byli ekranami laptopów oraz telefonów. Co więcej, kobieta z synem podróżowała w strefie miejsc uprzywilejowanych, więc ciężko, aby ktokolwiek ustąpił jej dziecku miejsca siedzącego. Kobieta uznała, że to wystarczający powód do przemocy słownej wobec pozostałych podróżujących, a sama uznała, że nie mają oni przyzwoitości. Internet nie podzielił jej zdania w sprawie ustępowania miejsc.

Ustępowanie miejsca dziecku?

W mediach społecznościowych wybuchła ogromna dyskusja na ten temat, a szczególnie wzięto na tapet żądania i zachowanie matki wobec innych znajdujących się w pociągu. Znaczna część internautów stwierdziła, że to dziecko ma ustąpić miejsca osobie starszej, a nie na odwrót. Inni swoją opinię popierali zasadami dobrego wychowania, które wynieśli z domu. Według nich to właśnie dzieci są uczone uprzejmości i szacunku w komunikacji miejskiej do starszych. Pozostali podkreślili, że ustępuje się miejsca nie tylko seniorom, ale też ciężarnym, osobom z niepełnosprawnością oraz matkom z niemowlętami, a nie kilkulatkami.

Internauci, a szczególnie matki, jasno wyrażali swoje zdanie, nie rozumiejąc intencji oraz postawy kobiety. Sami pisali o tym, że zawsze uczą swoje dzieci, aby ustępowały miejsc innym oraz nigdy nie oczekiwały tego, że ktoś zrobi to wobec nich. Młodzi ludzie również przyłączyli się do dyskusji, pokazując drugą stronę konfliktu. Ktoś zwrócił uwagę, że nie zawsze ustępują miejsc w komunikacji miejskiej ze względu na swoją niepełnosprawność, która nie zawsze jest dostrzegalna na pierwszy rzut oka. Oburzona i rozżalona matka nie otrzymała poparcia, przez co jej lekcja pouczania innych szybko wróciła do niej samej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także