NewsyPoznańskie zoo ma nowego lokatora. Co to za tajemniczy zwierz?

Poznańskie zoo ma nowego lokatora. Co to za tajemniczy zwierz?

Ostronos białonosy.
Ostronos białonosy.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Facebook | Tatiana, Zoo Poznań Official Site
15.03.2024 13:07

W mediach społecznościowych poznańskiego zoo pojawiła się informacja, że obiekt doczekał się nowego mieszkańca. Mowa o Ince, która należy do gatunku ostronosów białonosowych. Zwierzę ma prawie 10 miesięcy. Skąd dokładnie pochodzi ten nowy lokator zoo?

Poznańskie zoo zostało założone w 1871 roku i jest jednym z najstarszych w Polsce. Kilka dni temu do grona mieszkańców tego obiektu dołączył nowy lokator. Jest to ostronos białonosy i ma na imię Inka. Zwierzę po przyjeździe do zoo dołączyło do wybiegu, gdzie na co dzień znajduje się więcej osobników jej gatunku. Konkretnie chodzi o Jagódkę oraz Ibu. Według postu na Facebooku poznańskiego zoo, Inka od razu zadomowiła się w nowym miejscu i wprowadziła swoje porządki. Skąd jednak pochodzi ten ostronos białonosy?

Nowe zwierzę w Zoo Poznań

Dzięki istnieniu ogrodów zoologicznych mamy możliwość podziwiania różnych dzikich oraz egzotycznych gatunków zwierząt. Miłośników spacerów po poznańskim zoo powinna więc bardzo ucieszyć wiadomość, że do tego obiektu kilka dni temu przybył nowy lokator. Jest to ruchliwe zwierzę, które świetnie potrafi się wspinać i balansować w konarach drzew.

Nowy mieszkaniec zoo to prawie 10-miesięczna Inka, która przyjechała do Poznania z Magdeburga. Należy do gatunku ostronosów białonosych i jest to drapieżny ssak z rodziny szopowatych. Ich standardowa długość ciała to około 45-70 centymetrów. Ciekawostką jest, że ogon tych zwierząt osiąga około 70 centymetrów. Masa ciała ostronosów raczej nie przekracza 10 kg.

Naturalnie ostronos białonosy występuje na południu Ameryki Północnej oraz w Ameryce Środkowej i północnej części Ameryki Południowej. Co ciekawe samice tego gatunku żyją w grupie wraz ze swoim potomstwem, natomiast samce wybierają życie samotne. Zwierzęta te żywią się małymi bezkręgowcami i kręgowcami oraz owocami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gdzie można zobaczyć Inkę - ostronosa białonosego?

Obecnie Inka przebywa w poznańskim zoo. Obiekt ten jednak dzieli się na starą oraz nową placówkę. Lokalizacja pierwszego ogrodu zoologicznego znajduje się przy ulicy Zwierzynieckiej 19, natomiast nowe zoo ma swoją siedzibę przy ulicy Krańcowej 81. Co warto pokreślić, wstęp do starego zoo jest bezpłatny. Można je zwiedzać od marca - codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00. Natomiast nowy ogród zoologiczny również czynny jest codziennie. W marcu poznańskie zoo działa od 9 do 17, natomiast kasy są czynne tylko do godziny 16. Bilety do tego obiektu można zakupić zarówno online jak i bezpośrednio w kasach biletowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także