PoradyLajfhakiPrzed zrobieniem kawy podgrzej filiżankę. Będziesz sobie wdzięczny

Przed zrobieniem kawy podgrzej filiżankę. Będziesz sobie wdzięczny

Ciepła kawa.
Ciepła kawa.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Senger's

10.04.2024 08:01, aktual.: 03.05.2024 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kawa ma bardzo wiele zalet. Jej zapach oraz smak są wręcz uzależniające. Dla wielu to idealny sposób na rozpoczęcie dnia, a nawet eliksir młodości. Poznaj przydatny trik, jak parzyć kawę. Dzięki temu sposobowi twój napój będzie smakować jak z dobrej kawiarni!

Kawa na dobre zakorzeniła się w naszej kulturze. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu oprócz walorów smakowych ma bardzo wiele zalet. Świetnie sprawdza się jako naturalny pobudzacz oraz pretekst do jakiegoś spotkania, rozmowy czy przerwy. Warto podkreślić, że kawa zawiera kofeinę, która jest naturalnym stymulantem. Działa na mózg, a przez to poprawia ogólną koncentrację, pamięć oraz funkcje poznawcze. Poznaj więc trik, jak parzyć kawę. Dzięki tej małej zmianie twój napój zyska dodatkowe walory smakowe!

Jak najlepiej pić kawę?

Okazuje, że bardzo duży wpływ na ogólny smak kawy ma fakt, czy podgrzejesz wcześniej filiżankę! Tak, może wydawać ci się to teraz wątpliwe, ale ciepła filiżanka potrafi naprawdę znacząco zmienić walory smakowe kawy. Jeżeli kubek, w którym przygotowujesz swoją kawę, jest zimny, to nawet najcieplejszy napój automatycznie zaraz się w nim ochłodzi. Czy wiesz, że dzięki ciepłej filiżance będziesz mieć również możliwość lepiej i dłużej wyczuć aromat kawy?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To nie wszystko. Picie kawy w ciepłej filiżance będzie również po prostu przyjemniejsze. Znasz to uczucie, kiedy wreszcie zrobisz sobie wyczekaną kawę, ale z powodu nadmiaru obowiązku wypijasz ją dopiero po czasie? Nie oszukujmy się — taka zimna kawa wcale nie smakuje dobrze. No, chyba że jest potworny upał, ale wtedy dla orzeźwienia warto do kawy dodać kostki lodu.

Przydatny trik, jak parzyć kawę

Skoro już ustaliliśmy, że kawa w ciepłym naczyniu jest to po prostu lepsza, to warto znaleźć najskuteczniejszy sposób na podgrzanie filiżanki. Oczywiście część dobrych ekspresów do kawy ma funkcję podgrzewania kubków i filiżanek. Jeśli jednak nie posiadasz ekspresu lub twoje urządzenie nie ma funkcji podgrzewania naczyń, to istnieje na to inny, domowy sposób. Wystarczy, że przed zrobieniem kawy umieścisz swoją szklankę czy kubek w garnku, który napełnisz do połowy ciepłą wodą z czajnika.

Ewentualnie możesz wcześniej zagrzać wodę w garnku na kuchence. Kiedy woda będzie już naprawdę ciepła, wystarczy włożyć do niej filiżankę i przytrzymać ją tak przez około 2-3 minuty. To powinno wystarczyć, aby ścianki zewnętrzne naczynia przejęły ciepło. Potem możesz przyrządzić w takiej filiżance swoją ulubioną kawę. Pamiętaj jednak by się przy tym nie poparzyć. Gotowe! Teraz twoja kawa na pewno będzie smakować wyśmienicie.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także