NewsyPtaki terroryzują miasteczko. Sceny jak z filmu Hitchcocka

Ptaki terroryzują miasteczko. Sceny jak z filmu Hitchcocka

Indyki sterroryzowały kanadyjskie miasto.
Indyki sterroryzowały kanadyjskie miasto.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | tomreichner
01.03.2024 12:53

Czy indyk może wzbudzić strach? Okazuje się, że tak. Louisville to niewielkie, kanadyjskie miasteczko, które zostało sterroryzowane przez stado dzikich indyków. Jeden z agresywnych ptaków atakował mieszkańców, a nawet ich ścigał, co zostało nagrane przez naocznego świadka.

Indyk to gatunek dużego ptaka z rodziny kurowatych i tak jak kurczaki, hoduje się go na mięso. W niewielkim miasteczku Louisville, w prowincji Quebec doszło do serii ataków przez dzikie indyki. Yvon Deshaies, burmistrz Louisville, wyjaśnił, że miasteczko zostało zaatakowane przez stado agresywnych ptaków, a mieszkańcy boją się wyjść z domu.

Jak donosi CBC, Deshaies zwrócił się z prośbą do lokalnego ministerstwa środowiska, aby pomogły mu zabezpieczyć miasto. Niestety, władze nie zareagowały na tę nietypową prośbę. Burmistrz ostrzegł mieszkańców, żeby nie wychodzili z domu bez zabezpieczenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Stado dzikich indyków terroryzuje kanadyjskie miasteczko

Indyki to duże ptaki, które ważą nawet 11 kilogramów. Pochodzą z Ameryki Północnej, jednak szybko rozprzestrzeniły się po całym świecie. Indyki hoduje się na mięso. Pieczeń z indyka to nieodłączny element Święta Dziękczynienia. Nikt nie spodziewałby się, że indyki są tak agresywne.

Louisville zostało sterroryzowane przez stado dzikich indyków. Ptaki atakują mieszkańców, a niektóre z nich nawet ścigają swoje ofiary. Mieszkańcy kanadyjskiej prowincji są przerażeni. Yvon Deshaies, burmistrz Louisville poprosił mieszkańców, aby przemieszczali się po mieście uzbrojeni w kije basketballowe. - Pazury indyka są jak ostrza brzytwy — tłumaczył w rozmowie z lokalną stacją telewizyjną.

Czy indyki są agresywne?

Indyki nie należą do agresywnych zwierząt. Co takiego wydarzyło się w Kanadzie, że ptaki zaczęły atakować ludzi? - Za agresję indyków odpowiada wczesna wiosna i ciepła pogoda — wyjaśnia Tadeusz Splawinski, biolog z Canadian Wild Turkey Federation w rozmowie z CBC.

Specjalista tłumaczy, agresja może być spowodowana okresem godowym wśród indyków. Ptaki rozpoczynają gody już w marcu, jednak jest to zależne od temperatury. Kiedy zaczyna robić się ciepło, okres godowy zaczyna się wcześniej. Indyki atakują swoich "konkurentów" drapiąc i dziobiąc po ciele. To całkowicie naturalne zjawisko wśród tego gatunku. W miniony czwartek jeden z mieszkańców postrzelił agresywnego ptaka, choć nie jest to legalne. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policję.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także