PoradyDomowe trikiRaz w miesiącu wlewam do szczotki WC. W całej łazience pachnie niebiańsko

Raz w miesiącu wlewam do szczotki WC. W całej łazience pachnie niebiańsko

Czyszczenie toalety za pomocą domowego produktu
Czyszczenie toalety za pomocą domowego produktu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Viktoria
14.02.2024 17:30

Łazienka jest miejscem, w którym aż roi się od różnych bakterii oraz brzydkich zapachów. Niestety odór ten często roznosi się po całym domu. Na szczęście znamy sprawdzony sposób na ładny i długo utrzymujący się zapach w łazience. Wystarczy jeden produkt!

Niestety nawet doskonale wysprzątana łazienka może być pełna bakterii oraz brzydkich zapachów. Zazwyczaj najwięcej wirusów i zarazków znajdziemy w okolicach muszli klozetowej, na wannie oraz w kabinie prysznicowej. Tak naprawdę nie ma chyba miejsca w łazience, gdzie jest całkowicie sterylnie.

Brzydkie zapachy z łazienki potrafią niestety długo utrzymywać się w całym domu. Na szczęście pewna brytyjska ekspertka od sprzątania wpadła na niesamowity trik, dzięki któremu twoja łazienka tygodniami będzie pachnieć świeżością! Wystarczy, że do czyszczenia toalety użyjesz jednego produktu. Spokojnie, nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy. Zapewne masz już go od dawna w swoim domu. Czym w takim razie jest ten sekretny składnik?

Skuteczny sposób na ładny zapach w łazience

Zamiast wydawać pieniądze na drogie odświeżacze i inne tego typu produkty, warto wykorzystać pewien tani i domowy trik. Podzieliła się nim w sieci pewna brytyjska influencerka. Kobieta prowadzi na TikTok'u konto, na którym dzieli się z obserwatorami różnymi ciekawostki i trikami związanymi ze sprzątaniem. Mowa o Donnie Mendozie, którą można znaleźć na TikToku pod nazwą @Thecleaninglady.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Donna we wrzuconym wideo podzieliła się z internautami swoim domowym sposobem na walkę z brzydkim zapachem z toalety. Okazało się, że kobieta korzysta ze zwykłego przedmiotu gospodarstwa domowego. Chodzi o...kapsułki do prania! To właśnie one mają skutecznie zapewnić świeży zapach w toalecie. Co najlepsze, efekt ładnego zapachu może utrzymywać się w łazience nawet do kilku tygodni!

Jak użyć kapsułek do prania w celu odświeżenia toalety?

Donna Mendoza na opublikowanym filmiku demonstruje, jak w łatwy sposób można użyć kapsułek do prania w celu wyczyszczenia i odświeżenia swojej toalety. Kobieta na nagraniu bierze jedną kapsułkę i delikatnie miesza ją w naczyniu z ciepłą wodą. Pamiętaj, że należy robić do dokładnie, tak aby pomóc kapsułce się dobrze rozpuścić. Donna na swoim instruktażowym filmiku używa widelca, aby za jego pomocą jeszcze bardziej rozgnieść kapsułkę. Według instrukcji TikTokerki tak gotową miksturę należy wlać do uchwytu na szczotkę toaletową. Dzięki temu podczas regularnego mycia szczotką toalety skutecznie zapewnisz świeży zapach w swojej łazience.

Co więcej, jeżeli po wlaniu mikstury do uchwytu szczotki pozostało ci trochę gotowego płynu, to warto go również wlać do swojej toalety. Pomoże ci to dodatkowo w utrzymaniu czystości WC. Musisz również wiedzieć, że jeśli twoje kapsułki zawierają w składzie składniki zabijające zarazki, to ta domowa mikstura może działać również antybakteryjnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także