Messenger usunie twoje wiadomości. Sprawdź, jak tego uniknąć
14.02.2024 16:22
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Messenger może usunąć twoje stare wiadomości. Najnowsze aktualizacje w komunikatorze sprawiają, że ludzie tracą czaty starsze niż 90 dni. Coraz więcej osób skarży się na utracenie dymków ze starych konwersacji, które mają więcej niż trzy miesiące. Czy da się jakoś zahamować masowe usuwanie wiadomości? TikToker podrzuca pewne rozwiązanie.
Komunikator z niebieskim dymkiem zyskał sporo nowych aktualizacji, lecz nie każda nam się podoba. Messenger zaczyna usuwać stare wiadomości z naszych telefonów. Może dojść do tego, że nieodwracalnie stracimy najważniejsze czaty, które mają więcej niż 90 dni. Już teraz pojawiają się głosy użytkowników, którzy skarżą się na nowe funkcje Messengera. By zapobiec masowemu usuwaniu, skorzystaj z poniższej rady.
Messenger usuwa stare wiadomości. Jak zabezpieczyć aplikację przed trwałą utratą danych?
Pojawienie się nowych funkcji w komunikatorze Messenger spędziło sen z powiek wielu osobom, które zostały powiadomione o usunięciu ich starych wiadomości. Coraz więcej użytkowników zaczyna dostrzegać braki w konwersacjach, które mają wiadomości starsze niż sprzed 90 dni. Messenger informuje o czyszczeniu pamięci już po fakcie, dlatego warto wiedzieć, jak zabezpieczyć się przed takimi nieprzyjemnościami.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Maciej z kanału @macioseu na platformie TikTok przybliża nieco problem usuwania wiadomości, jaki od jakiegoś czasu dotyka użytkowników komunikatora Messenger. Mowa o trwałym usuwaniu wiadomości, bez wcześniejszego poinformowania o takim ruchu. Jego zdaniem usuwanie wiadomości jest uzależnione od pamięci telefonu, więc najlepiej dbać o to, by nigdy nam jej nie brakowało. W innym wypadku Messenger będzie stale usuwał stare wiadomości z naszych prywatnych chatów.
Nowe funkcje Messengera. Jak się nimi posługiwać?
Twórcy komunikatora chcą, by jego użytkownicy czuli się bezpieczni, dlatego zaraz po nowym roku Messenger wprowadził mnóstwo zmian związanych z prywatnością przesyłanych wiadomości. Jedną z podstawowych funkcji jest szyfrowanie wiadomości, co oznacza, że tylko osoby będące uczestnikiem czatu mogą przeczytać daną wiadomość. Kiedy wyskakuje powiadomienie o nowej wiadomości, nie ma na nim treści, a jedynie komunikat o nowej wiadomości. Jeśli korzystamy z opcji "znikających wiadomości", musimy mieć na uwadze, że podczas wykonywania zrzutów ekranu Messenger powiadomi drugą osobę o wykonaniu screena.
Kolejną opcją jest edycja wysłanych wiadomości. Wcześniej Messenger oferował jedynie opcję cofania wysłanego czatu oraz usuwania wiadomości jedynie w swoim urządzeniu. Teraz można swobodnie edytować wysłany tekst, lecz będzie to później widoczne jako wiadomość, która została poddana edycji. Jak wykonać taką modyfikację tekstu? Wystarczy przytrzymać dymek w czacie – wyskoczy opcja edycji. Klikamy, edytujemy i ponownie wysyłamy wiadomość.
Opcję "odpowiedz" już pewnie każdy zna, ale dobrze ją przypomnieć. Jeśli chcesz odpowiedzieć komuś na wiadomość, np. w grupowym czacie, wystarczy, że przeciągniesz dymek w prawo, a utworzy się opcja odpowiadania na konkretne wiadomości. Drugi sposób na uruchomienie tej funkcji to przytrzymanie konkretnej wiadomości i wybranie opcji "odpowiedz".