NewsyRozłożyli cegły przy przejściu dla pieszych. Powód daje do myślenia

Rozłożyli cegły przy przejściu dla pieszych. Powód daje do myślenia

Przejście dla pieszych.
Przejście dla pieszych.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Instagram | Sergey Ryzhov, visionzeroyvr

09.04.2024 18:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasami przejście przez ulicę przypomina tor przeszkód. W Polsce osoba na pasach ma pierwszeństwo, jednak w innych krajach często przejście dla pieszych wcale nie gwarantuje bezpieczeństwa. Sprawdź, dlaczego w Vancouver piesi zaczęli wchodzić na pasy z cegłami!

Bywają takie miejsca na świecie, gdzie przejście przez ulicę może naprawdę bardzo zestresować. Przykładem takiego kraju są Indie, gdzie pojazdy wcale się nie zatrzymują kiedy pieszy jest na drodze. Przejście przez ulicę w takim miejscu jest nie tylko bardzo niebezpiecznie i wymaga dużej uwagi, ale również dostarcza niepotrzebnego stresu. W kanadyjskim Vancouver organizacja non profit postanowiła przeprowadzić akcję, w której zachęcała do wchodzenia na przejście dla pieszych z...cegłami. Wyjaśniamy, czemu miało to służyć.

Do czego przydaje się cegła na przejściu dla pieszych?

Bardzo ciekawą akcję w Vancouver postanowiła przeprowadzić organizacja non profit o nazwie Vision Zero. Wolontariusze, chcąc zwrócić uwagę władz oraz kierowców na niebezpieczeństwo, jakie grozi pieszym, postawili przy drodze piankowe cegły. Miało to zapewne na celu trochę zszokować kierowców, a na pewno przede wszystkim spowodować, że zwolnią i pozwolą pieszym bezpiecznie udać się na drugą stronę ulicy. Chodzi konkretnie o przejście dla pieszych znajdujące się tuż przy wyspie Granville w Vancouver.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po obu stronach przejścia znalazły się informujące plakaty organizacji, które zachęcały pieszych do zabrania piankowej cegły. Gadżet ten miał pomóc przechodniom pokonać bezpiecznie przejście dla pieszych, ponieważ dla kierowców obiekt w dłoni wyglądał jak prawdziwa cegła. Dzięki temu zabiegowi kierujący pojazdami mimowolnie zwalniali lub się zatrzymywali. Zapewne było to spowodowane obawą, że ich samochód może zostać uszkodzony.

Przejście przez pasy możliwe tylko dzięki trzymaniu cegły?

To jak wyglądało przejście zaadoptowane przez wolontariuszy organizacji Vision Zero, można zobaczyć chociażby na TikTokowym filmiku opublikowanym przez konto @5_56:

Strona www.cbc.ca informuje, że wolontariuszka Lucy Maloney z Vision Zero podkreśliła, iż wcześniej władze miasta były poinformowane, że trzeba zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na tym przejściu. Nie zostało to jednak do czasu akcji z cegłami rozwiązane.

Lucy Maloney wyjaśniła, że ostatecznie pomysł z fałszywymi cegłami na przejściu dla pieszych był formą żartu primaaprilisowego dla kierowców. Akcja miała jednak rzeczywiście zwrócić uwagę na bezpieczeństwo pieszych.

Władze miasta wydały oświadczenie, w którym poinformowały, że bezpieczeństwo jest dla nich kwestią priorytetową i że pracują nad poprawą widoczności na skrzyżowaniu Anderson Street i Island Park Wal. A czy w twoim mieście istnieje jakieś niebezpieczne przejście dla pieszych?

Źródła: www.cbc.ca, TikTok @5_56, Instagram @visionzeroyvr.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także