Kategorie Sprzątanie

10 sprytnych trików, które przyspieszą sprzątanie i odmienią wygląd Twojego mieszkania

Jednym z głównych powodów, przez które nie sprzątamy swoich mieszkań, jest ogromna ilość obowiązków, która zwyczajnie może nas przytłoczyć. Ignorujemy większe porządki, ponieważ po całym dniu w pracy często po prostu nie mamy siły na umycie podłóg czy opróżnienie całego zlewu naczyń. Na szczęście jest kilka sposobów, które mogą skutecznie i szybko posprzątać mieszkanie na pełen błysk!

#1 Sprzątanie łazienki

Pixabay

Za pomocą tego rozwiązania możesz wyczyścić zabrudzone i zżółknięte fugi prysznicowe. Zmieszaj 1/2 szklanki sody oczyszczonej, 1/4 szklanki wody utlenionej i 1 łyżeczkę mydła w proszku. Teraz szczoteczką do zębów nanieś pastę na zabrudzone fugi i pozwól jej osiąść przez minimum 20 minut. Następnie wytrzyj pędzelkiem lub ręcznikiem papierowym i wytrzyj prysznic ciepłą wodą.

#2 Używaj taśmy klejącej

brightside.me

Jeśli masz w domu psa lub kota i chcesz szybko posprzątać ich sierść z dywanu, owiń dookoła palców taśmę klejącą i przejedź nią po danej powierzchni.

#3 Odpowiednio przechowuj sprzęt do czyszczenia

Instagram/cleanmama

Często najbrudniejsze są rzeczy, którymi sprzątamy nasz dom, dlatego bardzo ważne jest aby odpowiednio je czyścić i przechowywać. Myj gąbki, szmatki i szczotki w bardzo gorącej wodzie, dzięki czemu zabijesz wszystkie zarazki i bakterie.

#4 Mycie podłogi

10 sprytnych trików, które przyspieszą sprzątanie i odmienią wygląd Twojego mieszkania
wikizie.co

Utrzymywanie podłogi w czystości może być trudne, ale to proste rozwiązanie pomoże Ci zmierzyć się z tym wyzwaniem. Wymieszaj około 6 litrów ciepłej wody z kranu, 1/2 łyżeczki płynu do naczyń oraz 1 łyżeczkę białego octu. Umyj mieszanką podłogę. Płyn do naczyń usunie brud, a biały ocet zdezynfekuje podłogi. Twoje podłogi będą czyste i błyszczące.

#5 Włącz zegarek aby się nie rozpraszać

Instagram/uturnspaces

Czy zdarzyło Ci się zacząć sprzątać jedno pomieszczenie, a po chwili rozproszyłaś się czymś innym i przeszłaś do innego pokoju, zapominając o sprzątaniu? Każdemu może się to przytrafić, ale żeby uniknąć podobnych sytuacji nastaw zegarek na 15 lub 20 minut, dzięki czemu skoncentrujesz się tylko na porządkach. Zobaczysz, że posprzątanie nigdy więcej nie zajmie Ci więcej czasu!

#6 Miej mniej rzeczy

Instagram/myfamilyhomebyclaire

Mniej mebli i dodatków w mieszkaniu oznacza mniejszy bałagan i mniej rzeczy do sprzątania. Kupując mniej rzeczy eliminujesz problem wiecznego bałaganu, a dodatkowo oszczędzasz pieniądze na inne wydatki. Oprócz tego dużo łatwiej jest zetrzeć kurz z pustego blatu niż podnosić każdą jedną figurkę postawioną na komodzie.

#7 Trzymaj rzeczy razem

brightside.me

Składając pościel i prześcieradło, trzymaj wszystko w jednej poszewce tego samego wzoru. Dzięki temu łatwiej odnajdziesz cały jeden komplet poszewek.

#8 Czysta toaleta

Umieść odrobinę płynu do czyszczenia toalet w pojemniku do przechowywania szczotki toaletowej. Dzięki temu będzie ona czysta i zdezynfekowana. Pamiętaj o regularnym opróżnianiu pojemnika z wody!

#9 Przygotuj listę obowiązków

10 sprytnych trików, które przyspieszą sprzątanie i odmienią wygląd Twojego mieszkania

Twoje życie będzie o wiele łatwiejsze, jeśli wszystkie domowe obowiązki zostaną podzielone między członków rodziny. Poproś swojego partnera oraz dzieci, aby razem z Tobą zajęły się sprzątaniem.

#10 Pamiętaj o warstwach

brightside.me

Umieść kilka worków na śmieci na kuble, w ten sposób nie będzie problemu z szybkim zakładaniem worka lub przypadkowym wrzuceniem śmieci do pustego kosza.

Źródło i fotografie: brightside.me | Miniatura wpisu: wikizie.co