PoradyDomowe trikiStawiam na parapecie. Z mocą odkurzacza wysysa całą wilgoć

Stawiam na parapecie. Z mocą odkurzacza wysysa całą wilgoć

Ta roślina jest jak naturalny odkurzacz, który pochłania wilgoć
Ta roślina jest jak naturalny odkurzacz, który pochłania wilgoć
Źródło zdjęć: © Gettyimages | Vadym Plysiuk

17.01.2024 18:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stałe utrzymywanie się wilgotności w pomieszczeniach sprzyja rozwojowi pleśni i innych grzybów. Zwłaszcza w okresie zimowym jest to dla wielu ludzi bardzo uciążliwy problem. Istnieje jednak kwiat doniczkowy, który skutecznie wysysa wilgoć. Dowiedz się, co to za roślina!

Jak większość z nas wie, wysoka wilgotność w domu zdecydowanie nie jest niczym dobrym. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach, gdzie wilgoć jest bardzo wysoka, może wpływać na zdrowie oraz codzienne samopoczucie. Według ekspertów może prowadzić do występowania astmy oraz różnych alergii. Dodatkowo wilgotne powietrze może czasami powodować bóle głowy, mięśni i stawów, a także rozdrażnienie i bezsenność. To wszystko przez tworzenie się w takich warunkach różnych grzybów oraz pleśni.

Jak walczyć z wilgocią w mieszkaniu?

Jeśli chcesz zapobiec wykwitom grzybów i pleśni w mieszkaniu, warto pamiętać o regularnym i częstym wietrzeniu pomieszczeń. Należy mieć świadomość, że częste otwieranie okien zapewnia nie tylko prawidłową cyrkulację powietrza, ale także znacząco wpływa na twoje samopoczucie.

Dodatkowo, jeśli chcesz skutecznie zapobiec wilgoci w swoim mieszkaniu, to koniecznie pilnuj w nim temperatury powietrza. Chodzi o kontrolowanie jej tak, aby utrzymywała się na stałym poziomie. Koniecznie sprawdź również, czy okna w twoim domu są odpowiednio szczelne. Jeśli nie, to w miarę możliwości postaraj się je wymienić czy też w jakiś sposób uszczelnić, np. zwiniętymi kocami lub starymi ręcznikami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W walce z wilgocią pomogą ci rośliny

Istnieją rośliny, które pochłaniają wilgoć. Są to między innymi: bluszcz angielski, wężownica i popularny skrzydłokwiat. Ten ostatni jest tak naprawdę czarnym koniem tego zestawienia. Okazuje się, że skrzydłokwiat jest niezwykle skuteczny w walce z wilgocią w mieszkaniu. Nie powinno się go jednak trzymać w miejscu, które jest łatwo dostępne dla zwierzaków i małych dzieci. Kwiat ten szczególnie dla zwierząt domowych może być bardzo niebezpieczny. Skrzydłokwiata najlepiej postawić na parapecie. Ewentualnie można go również umieścić na wysokiej szafce w łazience lub innym miejscu, do którego dzieci i zwierzęta nie mają dostępu.

Roślina, która pochłania wilgoć jak odkurzacz

Skrzydłokwiat to naprawdę wyjątkowa roślina. Jest niewymagający i prosty w uprawie. To kwiat tropikalny, więc uwielbia dużą wilgotność powietrza. Co ciekawe, skrzydłokwiat potrafi wyssać wilgoć z zaparowanych okien jak najlepszy odkurzacz. Dodatkowo roślina ta oczyszcza powietrze z toksycznych substancji takich jak: formaldehyd, benzen, amoniak i tlenek węgla. To jednak nie wszystko! Kwiat ten chłonie również zarodniki pleśni i ogranicza negatywny wpływ promieniowania urządzeń elektronicznych.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także