PoradyDomowe trikiŚwiatełka choinkowe mają ukrytą funkcję. Wkręć, a totalnie odmienisz wygląd drzewka

Światełka choinkowe mają ukrytą funkcję. Wkręć, a totalnie odmienisz wygląd drzewka

Ukryta funkcja lampek choinkowych.
Ukryta funkcja lampek choinkowych.
Źródło zdjęć: © Freepik | Wirestock

11.12.2023 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ubieranie choinki to jeden z najprzyjemniejszych elementów świątecznych przygotowań. W końcu nie ma nic przyjemniejszego, niż wypoczynek w świetle ciepłych, świątecznych lampek. Mało kto wie, ale światełka choinkowe mają ukrytą funkcję, która całkowicie odmienia wygląd drzewka.

Tradycja ubierania choinki powstała już w XVI wieku w Niemczech. W krótkim czasie zwyczaj rozprzestrzenił się po całym świecie, stając się nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia. Na drzewku lądują bombki, łańcuchy, a także lampki, które nadają drzewku niesamowitego charakteru.

Zatrzymajmy się na chwilę przy światełkach choinkowych. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego producenci dołączają do nich dodatkową lampkę? Okazuje się, że to ukryta funkcja światełek, która całkowicie odmienia charakter drzewka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ukryta funkcja lampek choinkowych. Mało kto o niej wie

Trudno wyobrazić sobie choinkę bez światełek. To właśnie one nadają drzewku ten magiczny charakter. Nie ma nic przyjemniejszego, niż wieczorny relaks w towarzystwie rozświetlonego drzewka. Mało kto wie, ale lampki choinkowe mają pewną ukrytą funkcję. Wbrew pozorom, dodatkowa, czerwona lampka, która dołączana jest do niemal każdego zestawu, nie jest lampką awaryjną.  

Na czym polega wspomniana "ukryta funkcja"? Wystarczy, że wykręcisz jedną z białych lampek i zastąpisz ją lampką zapasową. Po włączeniu lampki zaczną efektownie mrugać niczym drogie, świąteczne ozdoby. Ten patent zadziała wyłącznie przy klasycznych lampkach podłączanych do prądu. W przypadku lampek zasilanych na baterie czy pilota ta funkcja nie zadziała, bowiem odpowiada za nią wspomniany pilot.

Zamiast lampek, naturalne ozdoby

Marzysz o pięknej i niebanalnej choince? Zrezygnuj z łańcuchów i kolorowych bombek na rzecz pierniczków i suszonych pomarańczy. Takie ozdoby to ukłon w stronę tradycji, bowiem kilkaset lat temu choinki zdobione były właśnie piernikami i suszonymi owocami. Wykorzystaj też kasztany, szyszki, orzechy i laski cynamonu. Możesz oprószyć je sztucznym śniegiem, aby ozdoby zyskały bajkowego charakteru. Drzewko udekorowane naturalnymi ozdobami jest niezwykle efektowne, a do tego pięknie pachnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także