ZagadkiLogiczneDodaje 6 do 11 i wychodzi mu 5. Ma rację! Tylko 4% ludzi wie, dlaczego

Dodaje 6 do 11 i wychodzi mu 5. Ma rację! Tylko 4% ludzi wie, dlaczego

Ta zagadka "zmiażdżyła" internautów
Ta zagadka "zmiażdżyła" internautów
Źródło zdjęć: © Canva

11.12.2023 12:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla wielu poniższe równanie jest błędne i przeczy podstawowym działaniom matematycznym. Jednak czy na pewno tak jest? Ta zagadka wywołuje wiele emocji oraz dyskusji, ponieważ wymaga od nas wytężenia szarych komórek. Czy jesteś gotowy na solidny trening intelektu?

Wparujesz się w powyższą grafikę i nadal nic? Nie martw się, tak ma aż 96 proc. z nas, a tylko niewielki odsetek ludzi potrafi wyjaśnić tę zagadkę matematyczną. Jeśli myślisz, że to nie dla ciebie, ponieważ nic nie rozumiesz, to jesteś w błędzie. Właśnie takie ćwiczenia pobudzą twój mózg do pracy oraz wyrwą myśli z marazmu.

Zagadka matematyczna na inteligencję

Logiczne myślenie jest dla wielu bardzo trudne, a często wiąże się także z abstrakcją. Tylko dzięki nim można dojść do prawidłowego rozwiązania, które jest niby oczywiste, ale nie zawsze je dostrzegamy. Na co dzień nie mamy czasu na trenowanie mózgu, a przecież jest on mięśniem. Warto o niego regularnie zadbać, a efekty przyjdą same.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ten test na inteligencję udowadnia, jak schematycznie myślimy i nie otwieramy się na nowe drogi dotarcia do rozwiązania. Szkoła, a później praca, nie dostarczają nam konieczności wychodzenia poza utarty plan działania, ponieważ podają odpowiedzi na tacy. Tak samo jest z wyszukiwaniem informacji, do których mamy dostęp przy użyciu jednego klawisza.

Jak rozwiązać tę zagadkę?

Do podania odpowiedzi nie potrzebujesz kalkulatora lub zasad matematycznych, ponieważ nie o to tutaj chodzi. Wystarczy ruszyć głową, ale od czego zacząć? Co będzie dawało nam 5, jeśli dodamy 6 do 11? Z pewnością to nie jest zadanie ze szkoły podstawowej, a coś znacznie więcej. Czy już wiesz, na czym polega zagadka?

Rozwiązanie zagadki jest banalnie proste
Rozwiązanie zagadki jest banalnie proste © Freepik

Jeśli myśląc o rozwiązaniu, bijesz się z natłokiem myśli, które tylko potęgują twój gniew i bezradność, to z pewnością nie pomogą ci one. Nerwy nie podadzą odpowiedzi na pytanie za ciebie, a tylko pogorszą sytuację. Szukanie właściwych odpowiedzi pod presją nie sprawi, że zaczniemy myśleć lepiej.

Rozwiązanie zagadki matematycznej

Jeżeli ktoś ma więcej sprytu, to z pewnością wpadł już na poprawne rozwiązanie zagadki. Trzeba przyznać, że wcale nie była trudna, a podchwytliwa. W tym cała trudność łamigłówki, ponieważ nie ma w niej drogi na skróty, z której często lubimy korzystać. Nie poddawaj się, a systematycznie trenuj swój intelekt, a takie zagadki staną się dla ciebie niczym otwarta księga.

Rozwiązanie jest proste, a opiera się ono na czasie, czyli godzinach. Zauważ, że jeśli do godziny 11:00 dodasz 6, to otrzymasz 17:00, czyli godzinę piątą. Właśnie o takie kreatywne rozwiązania w tych zagadkach logicznych chodzi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także