Szklarz radził przykleić przy oknie. Efekt odczułam nie tylko w portfelu

Szklarz radził przykleić przy oknie. Efekt odczułam nie tylko w portfelu

Jest prosty sposób na uszczelnienie okien w domu
Jest prosty sposób na uszczelnienie okien w domu
Źródło zdjęć: © canva.com | pixelshot
04.12.2023 14:27

Nieszczelne okna to problem, z którym boryka się wiele osób, szczególnie w okresie zimowym. Czuć wtedy powiew, który wpływa na komfort życia i zwiększa koszty ogrzewania. Jest jednak prosty sposób, by temu przeciwdziałać. Co warto zrobić w tej sytuacji?

Najczęstszą przyczyną nieszczelności okien są uszkodzone lub zużyte uszczelki. W takim przypadku należy je wymienić na nowe. Jeśli uszczelki są w dobrym stanie, warto zwrócić uwagę na szczeliny między ramą okienną a ścianą. Warto sięgnąć po sprawdzone porady, które pozwolą ci się uporać z tym problemem.

Nieszczelne okna w zimie — co naprawić, gdy czuć powiew? 

Nieszczelne okna to problem, z którym boryka się wiele osób, szczególnie w okresie zimowym. Czuć wtedy powiew, który wpływa na komfort życia i zwiększa koszty ogrzewania. Warto zatem wiedzieć, jakie kroki podjąć, aby temu zapobiec.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy uszczelki okienne są w dobrym stanie. Uszkodzone lub zużyte uszczelki to najczęstsza przyczyna nieszczelności okien. W takim przypadku należy je wymienić na nowe.

Jeśli uszczelki są w dobrym stanie, warto zwrócić uwagę na szczeliny między ramą okienną a ścianą. W razie potrzeby można użyć specjalnej taśmy uszczelniającej, która z łatwością wypełni każdą szczelinę.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy okna są dobrze zamontowane. W przypadku, gdy okno jest źle wstawione, może występować nieszczelność. W takim przypadku należy skontaktować się z fachowcem, który dokona odpowiedniego montażu.

Prosty trik na szczelne okna — co warto zrobić? 

Jeśli chcesz uniknąć kosztownych napraw okien, warto zastosować prosty trik, który pozwoli na ich uszczelnienie. Wystarczy w tym celu użyć specjalnej taśmy uszczelniającej, która z łatwością wypełni każdą szczelinę.

Taśma uszczelniająca to produkt, który jest łatwy w użyciu i dostępny w każdym sklepie budowlanym. Wystarczy ją nakleić na ramę okienną, a następnie dokładnie docisnąć. Dzięki temu okna będą szczelne, a ty unikniesz strat ciepła i zwiększenia kosztów ogrzewania.

Alternatywnym rozwiązaniem radzenia sobie z przeciekającymi oknami jest zastosowanie pianki montażowo-uszczelniającej. Produkt ten charakteryzuje się łatwością użycia i doskonale dopasowuje się do wypełnianej przestrzeni. Ważne jednak, aby pamiętać, że po nałożeniu pianka wielokrotnie zwiększa swoją objętość, zatem należy jej używać z umiarem. Nie zaleca się nakładania zbyt dużej ilości, gdyż nadmiar, choć łatwy do usunięcia, może skutkować dodatkową pracą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także