ZagadkiPodchwytliweTa zagadka z 4 doprowadziła do zgrzytania zębów. Czy znasz już odpowiedź?

Ta zagadka z 4 doprowadziła do zgrzytania zębów. Czy znasz już odpowiedź?

Na tej zagadce matematycznej wykłada się prawie każdy
Na tej zagadce matematycznej wykłada się prawie każdy
Źródło zdjęć: © Canva | Genialne

09.04.2024 14:00, aktual.: 09.04.2024 14:18

Jeśli myślisz, że zagadki matematyczne już nie wezmą cię z zaskoczenia, to jesteś w błędzie. To zadanie powala na łopatki i często robi wodę z mózgu, a tylko nieliczni potrafią podać odpowiedź od razu. Ta łamigłówka skutecznie zabija ćwieka każdemu, kto próbuje ją rozwiązać. Jaki jest wynik?

Świat liczb to nie miejsce dla każdego, a ile ludzi, tyle różnych wyników, które w większości przypadków są błędne. Tak właśnie jest w tej zagadce, przez którą niejeden poddał się bez podania odpowiedzi. Czy faktycznie łamigłówka jest tak trudna i pozostanie zadaniem naprawdę nieobliczalnym? Z pewnością zacząłeś już zgrzytać zębami, a połowa 4 dodać 4 tylko się z tego śmieje.

Jak rozwiązać tę łamigłówkę?

Z pewnością od kilku minut solidnie główkujesz nad zagadką, która tylko na pozór wydaje się miła i przyjemna. Wiele osób rozkłada ją na czynniki pierwsze, co jest dobrą taktyką, aby wygrać z tym zadaniem matematycznym. Fachowcy ze świata liczb z pewnością znają już odpowiedź, a zmagania mniej bystrych są dla nich nie lada rozrywką. Z jakiego powodu tyle osób ma tak ogromny problem z podaniem prawidłowego wyniku? Czwórki solidnie namieszały w głowach, a wielu dało się wciągnąć w tę nierówną grę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na początek musisz zrozumieć polecenie, aby poprawnie zabrać się do obliczeń. "Połowa 4" brzmi zagadkowo, a przecież jest banalna w odpowiedzi, której nie widzi się od razu. Druga część zagadki również nie pomaga w podaniu wyniku, ale dodawanie nie powinno nikomu sprawić większego kłopotu.

Im bardziej wytężasz swoje szare komórki, tym lepiej, ponieważ coraz mniej osób dla rozrywki i w dbaniu o kondycję mózgu rozwiązuje łamigłówki lub zadania matematyczne. Jedni nie mają czasu, a drudzy są po prostu leniwi, co mocno odbija się na intelekcie. Nikt przecież nie chce wyjść podczas obliczeń na ignoranta, ale przecież nie każdy jest łebski w świecie matematycznym.

Tylko tak obliczysz tę zagadkę matematyczną

Zagadka matematyczna nie będzie sprawiać trudności, jeśli odpowiednio ją rozpiszesz w formie działania. Najlepiej będzie zrobić to w szkolny sposób, z którym poradziłoby sobie każde dziecko: (4 x 1/2) + 4. Wiele osób już teraz zobaczy gotową odpowiedź, a inni nadal będą się bić z myślami. Ostatnią przeszkodą w rozwiązaniu zagadki jest znajomość ważnej reguły, która wielu na przestrzeni lat umknęła w eter. Poprawna kolejność wykonywania działań to twój najlepszy przyjaciel, który nie da ci się wykiwać w żadnej łamigłówce matematycznej.

Jeśli nie chcesz się jeszcze bardziej pogrążyć w zagadce, to zacznij obliczenia od nawiasu, w którym znajduje się mnożenie i ułamek. Koniecznie przypomnij sobie zasady ze szkolnych lekcji, a na pewno nie polegniesz. Poprawny wynik z nawiasu wynosi 2, co po dodaniu 4 da wynik 6! Właśnie tyle wynosi połowa 4 dodać 4.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także