ZagadkiPodchwytliweZagadka matematyczna z "pułapką". Prawie wszyscy dają się złapać

Zagadka matematyczna z "pułapką". Prawie wszyscy dają się złapać

Ta zagadka matematyczna jest pułapką, w którą wpada wielu
Ta zagadka matematyczna jest pułapką, w którą wpada wielu
Źródło zdjęć: © Genialne

20.03.2024 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ta zagadka matematyczna skutecznie testuje naszą cierpliwość, a przez to "zabija ćwieka" nawet bystrym umysłom. Czy to równanie faktycznie jest nieobliczalne, a co człowiek to inna odpowiedź? Jeśli zastanawiasz się nad wynikiem, to uważaj. Zagadka zastawiła na ciebie pułapkę.

Świat liczb to niewyczerpane źródło tajemnic, ale także pole do kłótni i utraty nerwów. Internauci obrzucają się różnymi wynikami, a przecież tylko jeden z nich jest prawidłowy. Dzieci ze szkoły podstawowej nie mają wątpliwości, a takie łamigłówki idą im jak z płatka. Czy to oznacza, że jesteśmy mniej inteligentni od nich? Zagadka matematyczna skutecznie może dowodzić, że kondycja szarych komórek nie jest w formie. Jak rozwiązać równanie i nie wpaść w pułapkę?

Gdzie jest pułapka w tej zagadce matematycznej?

Widoczne w działaniu liczby wcale nie wyglądają groźnie i nie są tak trudne, jak się wydaje, ale to nie oznacza, że możemy stracić czujność. Matematyka zawsze jest o krok przed nami, przez co skutecznie może omamić i wykiwać śmiałków, którzy próbują rozwiązać jej równania. Tak samo jest również w przypadku tego, a tylko nieliczni są w stanie podać poprawną odpowiedź. Gdzie w tej zagadce matematycznej czeka na nas pułapka?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mało kto pamięta reguły gry matematycznej, których uczyliśmy się w szkole, a przecież nie są one trudne i mogą pomóc nam przechytrzyć zagadkę. Lepiej przypomnij je sobie już teraz oraz zastaw na zagadkę sidła jako pierwszy, a będziesz miał niebywałą satysfakcję. Z pewnością zastanawiasz się, gdzie w tym równaniu czai się pułapka, a odpowiedź jest prosta. Większość fanów zadań matematycznych z pewnością już widzi haczyk, który polega na rozwiązywaniu działań od lewej strony po kolei. Cóż, w przypadku powyższej zagadki ten patent niestety nie zadziała. Jak więc poradzić sobie z obliczeniami? 

Jakie jest rozwiązanie zagadki matematycznej?

Hasło "poprawna kolejność wykonywania działań" powinno być dla ciebie nie tylko znane, ale stać się niebywale pomocne w obliczeniach. Te zasady sprawią, że nie tylko uzyskasz poprawny wynik zagadki matematycznej, ale też podasz go bez zbędnych nerwów i marnotrawstwa czasu. W tym zadaniu nie mamy potęg oraz nawiasów, co oznacza, że powinniśmy zacząć od mnożenia, które według kolejności wykonywania działań matematycznych jest przed dodawaniem i odejmowaniem.

Dzięki temu nasza zagadka zmieni się na 2-4+6, a obliczenia pójdą jak z płatka. Teraz już z pewnością nie masz wątpliwości, że udało ci się przechytrzyć równanie, a poprawna odpowiedź wynosi 4. Jeśli nie zastosowałbyś reguł matematycznych, to z pewnością wpadłbyś w poważne tarapaty. Wiele osób daje się wpędzić w kozi róg, ale tym razem przejrzałeś zagadkę matematyczną. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także