DomKuchnia i jadalniaW lodówce jest światło, ale w zamrażalniku już nie. Sprawdź, dlaczego

W lodówce jest światło, ale w zamrażalniku już nie. Sprawdź, dlaczego

Brak światła w zamrażalniku to nie przypadek
Brak światła w zamrażalniku to nie przypadek
Źródło zdjęć: © Genialne
11.02.2024 11:19

Światło w lodówce nie robi już na nikim wrażenia, ale z pewnością jako dziecko powoli zamykałeś drzwi, aby zobaczyć jak gaśnie. Mało komu udała się ta sztuka, a pozostali przynajmniej raz główkowali, z jakiego powodu zamrażalnik nie ma światła. Dziś poznasz odpowiedź na to nurtujące pytanie z dzieciństwa.

Zamrażalnik nie ma żarówki, która ułatwiłaby nam poszukiwania, przez co musimy radzić sobie w zupełnie inny sposób. Dla wielu osób to niezwykle problematyczne, a niewielka strużka światła znacznie uprościłaby korzystanie z zamrażarki. Dlaczego więc żaden inżynier lub firma produkująca chłodziarki nie montują w nich światła, skoro robią to w lodówkach? Ten powód wydaje się prosty, ale mało kto zna tajemnicę braku światła w zamrażalniku.

Dlaczego w zamrażalniku nie ma światła?

Standardowa odpowiedź "bo tak" nie rozwiązuje tego problemu oraz nie satysfakcjonuje, a wtedy proste pytanie staje się o wiele trudniejsze w poszukiwaniu odpowiedzi. Zamrażalnik ma przecież całkiem sporą przestrzeń, w której spokojnie mogłaby zmieścić się niewielkich rozmiarów żarówka. Jest to prawda, ale pod względem technicznym nie miałoby to większego sensu w naszych chłodziarkach. Bardzo często nasze zamrażalniki są wypchane po brzegi jedzeniem, co oznacza, że mrożonki i tak zasłoniłyby znajdujące się tam światło. Wtedy zamontowanie ich mijałoby się z celem, a na dodatek żarówka generowałaby ciepło, co miałoby negatywny wpływ na kondycję i działanie zamrażarki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zainstalowanie w zamrażalniku nowoczesnych świateł LED również nie zakończyłoby się dobrze, ponieważ musiałyby znajdować się w każdej szufladzie oraz bocznych elementach chłodziarki. W efekcie i tak nie dawałyby odpowiedniego natężenia światła, jakie znamy z lodówki. Zamontowanie żarówki w zamrażalniku od góry również nie zdałoby egzaminu, ponieważ jej blask nie przenikałby do niższych szuflad przez jedzenie. Warto też pamiętać, że światło w chłodziarce szybko byłoby oblepione lodem lub szronem, który ograniczałby jej efektywność.

Brak światła z zamrażalniku to nie przypadek

Często mówi się, że dla chcącego nic trudnego, ale w przypadku zamrażalników nie do końca jest to prawda. Statystycznie o wiele częściej korzystamy z lodówki niż zamrażarki, co oznacza, że nie potrzebujemy w niej światła. Co więcej, koszty montażu żarówki w chłodziarce często byłyby wyższe od oświetlenia montowanego w lodówkach, a przecież każdej firmie zależy na optymalizacji swoich urządzeń.

Światła w zamrażalnikach nie ma, ponieważ nikomu się to nie opłaca. Nie oznacza to jednak, że producenci nie szukają nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań tego problemu. Najnowsze zamrażalniki posiadają podświetlane szuflady, co wygląda niezwykle luksusowo, ale też nie generuje dużych kosztów. Czy to oznacza, że jest światełko nadziei dla naszych zamrażarek?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także