ZagadkiLogiczneWiralowe równanie dzieli internautów. Każdy podaje inny wynik

Wiralowe równanie dzieli internautów. Każdy podaje inny wynik

Równanie, które podzieliło internet.
Równanie, które podzieliło internet.
Źródło zdjęć: © canva
13.12.2023 15:12, aktualizacja: 15.12.2023 08:25

Jak to możliwe, że tak proste równanie pokonało większość internautów? Jeśli dokładnie uważałeś na lekcjach matematyki, z pewnością jesteś w stanie je rozwiązać. Wystarczy wiedzieć, jakie działanie wykonać jako pierwsze. Warto sprawdzić, czy wiedza elementarna nie wyparowała ci z głowy.

Zagadki matematyczne to genialny sposób na sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności logicznego myślenia. Czasami podstawowe działania, są w stanie pokonać nawet najpewniejszą osobę. Dzisiejsze równanie powinno być pestką dla osób, które od zawsze miały piątkę na świadectwie. Podejmiesz wyzwanie razem z nami?

Podchwytliwe równanie, które pokonuje matematyków

Matematycznie uzdolnione osoby są postrzegane jako te, które świetnie radzą sobie z logicznym myśleniem bardzo przydatnym w codziennym życiu. Jeśli uważasz się za taką osobę, koniecznie sprawdź, czy jesteś w stanie rozwiązać równanie 60÷5(7-4)=?. To zaledwie kilka liczb, znaków i nawias, więc nie powinieneś mieć z nim najmniejszego problemu. Weź kartkę i długopis, a następnie podaj poprawny wynik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeżeli z twoich wyliczeń wynika, że odpowiedź to 36, musimy ci pogratulować! W tym wypadku każda inna odpowiedź jest błędna. Dlaczego? Otóż równanie polega na prawidłowym rozwiązywaniu poszczególnych segmentów. Zaczynamy od nawiasów, następnie dzielimy i ostatecznie mnożymy pozostałe liczby. Wielu popełnia błąd po pierwszym etapie, gdy zamiast dzielenia zaczyna mnożyć strony. Jest to podstawowa pomyłka, która przydarza się nawet najlepszym.

Matematyka rządzi światem

Umysły ścisłe są z reguły lepiej postrzegane w społeczeństwie. Istnieje pewien mit, że to właśnie one są najlepszymi strategami i potrafią logicznie myśleć. Owszem, jest w tym nieco prawdy, lecz trzeba pamiętać, że matematyczne umysły opierają się o reguły, a humaniści szukają odpowiedzi tam, gdzie pozornie ich nie ma. Połączenie tych dwóch cech daje najlepsze rezultaty, dlatego stwierdzenie, że umysły humanistyczne są klasę niżej, jest niezwykle krzywdzące. Każdy człowiek jest wspaniały, a to, że się tak różnimy, to zaleta, a nie wada. Dzięki temu możemy się uzupełniać w każdej dziedzinie.

Matematyka to królowa nauk.
Matematyka to królowa nauk.© Freepik | freepik

Warto zaznaczyć, że matematyka to nie tylko rzędy liczb i skomplikowane równania, które widujemy na sprawdzianach w szkole. Każda dziedzina życia ma w sobie jej cząstkę. Kształty, proporcje, tajemnicy natury czy ludzkie ciało — matematyka łączy je wszystkie. Jeśli uważasz, że potrafisz logicznie myśleć, to już w pewnym sensie możesz nazywać się umysłem ścisłym. Mówi się, że gdyby udało się dotrzeć do istot pozaziemskich, to jedyne matematyka może stać się płaszczyzną do porozumiewania się. Zakłada się, że odrębne byty również polegają na jej regułach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także