UrodaFryzuryWłosy puszą się jak u pudla? Przestań popełniać klasyczne błędy, a będą gładsze

Włosy puszą się jak u pudla? Przestań popełniać klasyczne błędy, a będą gładsze

Zwróciłam uwagę na te nawyki, a włosy zaczęły być gładkie
Zwróciłam uwagę na te nawyki, a włosy zaczęły być gładkie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

02.02.2024 08:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Długie, lśniące oraz gładkie włosy to marzenie każdej kobiety, które często jest niezwykle trudne do osiągnięcia. Drogie specyfiki, wieloetapowe rytuały oraz regularnie popełniane błędy sprawiają, że nasze kosmyki tylko się puszą, przez co "bad hair day" to nasza codzienność. Jak w łatwy sposób uzyskać wygładzone włosy?

Każda kobieta ma swoje sprawdzone sposoby na ujarzmienie spuszonych włosów, które przynoszą raz lepszy, a innym razem gorszy efekt. Nie oznacza to, że nasz problem całkowicie znika, ponieważ nieodpowiednie warunki atmosferyczne, nakrycia głowy oraz rażące błędy w pielęgnacji włosów wcale nam tego nie ułatwiają. Czy można poprzez zmianę nawyków uzyskać taflę na włosach?

Dlaczego włosy się puszą?

Wiele osób bardzo często uważa spuszone włosy za zniszczone, co nie zawsze jest jednak prawdą. Niekiedy wystarczy mała zmiana codziennych nawyków, aby szybko odzyskały swój utracony blask. Jeśli po każdym myciu włosów nie sięgasz po suszarkę, to popełniasz już na starcie poważny błąd. Wilgotna skóra głowy będzie jak magnes przyciągać do siebie bakterie, co spowoduje nie tylko spuszenie włosów, ale także wpłynie na ich o wiele szybsze przetłuszczanie się.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie bez znaczenia jest również to, w jakiej fryzurze kładziesz się spać i wcale nie chodzi tutaj o to, aby specjalnie modelować kosmyki na noc. Jeśli zazwyczaj śpisz w rozpuszczonych włosach, to nie ma co się dziwić, że będą spuszone, a wszystko przez fizykę, a w zasadzie poduszkę i siłę tarcia. Wiele osób kładzie się do snu w mokrych i rozpuszczonych włosach, co już w ogóle nie wyjdzie im na dobre. Jeśli uważasz, że twoja poduszka oraz gumka do włosów nie mają wpływu na kondycję włosów, to bardzo się mylisz. Materiał tych tkanin ma niebagatelne znaczenie, a równie często to właśnie on jest winowajcą puchu na głowie. Co więc zrobić? Zmienić swoje przyzwyczajenia!

Jak ujarzmić spuszone włosy?

Po pierwsze po każdym myciu odsączaj kosmyki w ręcznik, a nie szoruj nim po włosach. Dopiero potem sięgaj po suszarkę, ale zawsze wybieraj tylko zimny nawiew, który dodatkowo domknie łuski włosa, co od razu sprawi, że będą gładsze. Teraz przyjrzyj się swojej poduszce, a dokładniej poszewce — najlepiej, jeśli wymienisz ją na tę wykonaną z satyny, jedwabiu lub bawełny. Tak samo zmień swoje gumki do włosów, a jeśli bardzo ci zależy na efekcie tafli, to zainwestuj w ochronny czepek do spania.

Zastanów się również nad wygodną, ale odpowiednią fryzurą do snu. Najlepiej sprawdzi się warkocz lub luźny kok. Dzięki temu nasze włosy nie będą mieć kontaktu z powierzchnią poduszki, a rano będą ładnie podkręcone. Oprócz tych nawyków dobrze jest jeszcze nakładać na włosy sera wygładzające, które wydobędą efekt lustra bez puchu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także