PoradyDomowe trikiWrzuć do odpływu i zalej wodą. Brodzik jak nowy bez pomocy hydraulika

Wrzuć do odpływu i zalej wodą. Brodzik jak nowy bez pomocy hydraulika

Jak udrożnić zatkany brodzik?
Jak udrożnić zatkany brodzik?
Źródło zdjęć: © Genialne

27.03.2024 08:00

Zatkany brodzik to prosta droga do zalania mieszkania, a to grozi poważnymi konsekwencjami. Jeśli nie chcesz, by doszło do małej tragedii, koniecznie zajmij się przytkanym odpływem. Nie musisz kupować chemicznego kreta, bo wszystkie składniki do udrożniania rur masz w domu.

Woda zbiera się w brodziku? To nic nowego. W odpływie ląduje mnóstwo włosów, brudu i resztek kosmetyków, a to często prowadzi do zatorów i problemów z przepływem wody. Zatkany brodzik początkowo wydaje się niegroźny, lecz z czasem może zacząć sprawiać poważne problemy. Nim zadzwonisz do specjalisty, koniecznie wypróbuj domowy trik na udrożnianie rur.

Zatkany brodzik to nie koniec świata. Dwie tabletki i po sprawie

Odetkanie brodzika jest łatwiejsze niż myślisz. Istnieje mnóstwo sprawdzonych sposobów, które pozwalają usunąć zator bez specjalistycznej wiedzy i narzędzi. Najpopularniejsza metoda to zasypywanie odpływu sodą oczyszczoną i polewanie octem. Aktywna piana rozbija brud, a wrzątek zmywa resztki. To dobry sposób, ale co, gdy zabraknie któregoś ze składników? Wtedy ratunku trzeba szukać w domowej apteczce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli nagle braknie ci sody oczyszczonej, a zatkany brodzik doprowadza cię do szewskiej pasji, koniecznie złap za opakowanie aspiryny. Dwie pokruszone tabletki wrzucone do odpływu są w stanie usunąć zator. Aby je aktywować, koniecznie dolej sporą ilość octu (ok. jedną szklankę) i odczekaj kilkanaście minut. Dla pewności możesz zalać prysznic wrzątkiem, by zmył resztki zanieczyszczeń w rurach. Zatkany brodzik po takim zabiegu powinien być jedynie wspomnieniem.

Jak nie doprowadzać do zatoru w rurach?

Zatkany brodzik niepokoi cię minimum raz na kilka tygodni? Być może źle dbasz o rury. Zator w odpływie to nic innego jak zbiór zanieczyszczeń. Są to m.in. włosy, resztki kosmetyków, brud i materia, która spływa razem z wodą do odpływu. Jest wiele sposobów, które zapobiegają przytykaniu się brodzika. Regularne sprzątanie tego miejsca to podstawa, lecz poza tym warto zainwestować w kilka gadżetów.

Jeśli w twoim domu często kłócisz się z partnerem o długie włosy w odpływie, mamy idealne rozwiązanie. Wystarczy, że kupisz specjalną nakładkę na odpływ, która będzie zbierać włosy. Na rynku istnieje wiele propozycji, od tych naklejanych po sitka i różnego rodzaju blokady. Wszystkie kosztują od kilku do kilkunastu złotych. Gwarantujemy, że odpływ będzie wolny od włosów już na zawsze.

Poza włosami warto zaznaczyć, że wylewanie różnych nieczystości do odpływu prysznica jest równie ryzykowne. Zatkany brodzik może być wynikiem nagromadzonego brudu z mytej podłogi czy resztek jakiejś materii np. po czyszczeniu butów z błota. Pamiętaj, że takie nieczystości lepiej wylewać do toalety, gdzie rury są nieco szersze i łatwiej radzą sobie z brudem i zanieczyszczeniami.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także