PoradyDomowe trikiWrzuć do spłuczki. Na niższe rachunki za wodę nie trzeba będzie długo czekać

Wrzuć do spłuczki. Na niższe rachunki za wodę nie trzeba będzie długo czekać

Moje rachunki za wodę nigdy nie były tak niskie
Moje rachunki za wodę nigdy nie były tak niskie
Źródło zdjęć: © Genialne

25.01.2024 16:58, aktual.: 25.01.2024 17:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rachunki za wodę, prąd oraz gaz są ogromne, a nie zapowiada się na to, aby ich ceny zaczęły spadać. W efekcie musimy zagryźć zęby i poszukać sprytnych rozwiązań na oszczędzanie. Wydaje ci się, że to wcale nie jest tak proste? Ten sposób sprawi, że zaczniesz płacić mniejsze rachunki.

Wysoka inflacja rozgościła się na dobre, co oznacza, że nasz budżet topnieje szybciej niż zalegający za oknem śnieg. W każdej sferze naszego życia wydajemy coraz więcej, a najbardziej przerażają nas rachunki, których nikt nie lubi płacić. Szczególnie wysokie są te za wodę, bez której nie sposób funkcjonować. Drobne zmiany oraz sprytne rozwiązania pozwolą zaoszczędzić na rachunkach za wodę całkiem niezłą sumkę.

Jak obniżyć rachunki za wodę?

Na co dzień mało kto zdaje sobie sprawę, jak dużo wody zużywamy, a refleksja dopiero przychodzi razem z nakazem zapłaty. Wielu próbuje sobie przypomnieć, kiedy zdążyło wykorzystać tak ogromną ilość wody i do czego. Klucz do rozwikłania tej zagadki leży w niepozornych szczegółach, na które nie zwracamy uwagi, a mają niebagatelne znaczenie dla kwoty rachunku za wodę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nasze nawyki i przyzwyczajenia również mają wpływ na te zawrotne sumy, a wystarczy je zmienić! Zamiast kąpieli w wannie wybierzmy prysznice, które są o wiele zdrowsze i tańsze. Natomiast ręczne mycie naczyń kilkukrotnie w ciągu dnia zamieńmy na ekonomiczną zmywarkę, dzięki czemu nasze naczynia będą czyste, a rachunki niższe. Nie inaczej jest w przypadku spłuczki w toalecie, która pobiera ogromne ilości wody w skali miesiąca. Ten banalny trik sprawi, że będziemy jej zużywać znacznie mniej.

Wrzuć do spłuczki, a rachunki za wodę spadną!

Spłukiwanie wody w toalecie jest konieczne, więc lepiej nie rezygnuj z tej higienicznej czynności. Nowoczesne spłuczki mają dwie opcje przepływu wody, czyli mniejszy i większy. Warto z nich korzystać, kiedy mamy zbyt duże rachunki. Natomiast w wielu toaletach nadal jest tylko jeden guzik, przez co nie mamy wpływu na to, że po jego naciśnięciu do odpływu wpada zbyt duża ilość wody. Wtedy pozostaje sięgnąć po plastikową butelkę o pojemności 500 ml. Wszystko, co musisz zrobić, to zakręcić zawór z dopływem wody do spłuczki, a następnie spuścić z niej całą wodę.

Dzięki temu zbiornik będzie pusty, co znacznie ułatwi umieszczenie tam butelki napełnionej wodą. To właśnie ona jest sekretem gwarantującym śmiesznie niskie rachunki za wodę. Ale jak działa ten patent? Kiedy umieścisz butelkę z wodą w spłuczce, to ponownie odkręć zawór z wodą, a zobaczysz, że sedes pobrał jej znacznie mniej niż zazwyczaj. Dzięki 500 ml butelce, która najprawdopodobniej wylądowałaby w koszu, zmniejszy się ilość wody w spłuczce, co przełoży się także na jej minimalne zużycie i niższy rachunek za wodę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także