PoradyDomowe trikiWrzucam do bębna razem z ciuchami. Uaktywnia ukrytą funkcję pralki

Wrzucam do bębna razem z ciuchami. Uaktywnia ukrytą funkcję pralki

Jeśli sprytnie pokombinujesz, odkryjesz ukrytą funkcję pralki
Jeśli sprytnie pokombinujesz, odkryjesz ukrytą funkcję pralki
Źródło zdjęć: © Genialne

23.01.2024 18:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W obecnych czasach pralka jest urządzeniem niezbędnym w każdym domu. Większość ludzi nie wyobraża sobie bez niej życia. Okazuje się, że możesz nie wiedzieć o istnieniu pewnej ukrytej funkcji w pralce. Dzięki niej możesz zaoszczędzić pieniądze! Trzeba tylko wiedzieć, jak ją uaktywnić.

Na szczęście nie jesteśmy skazani jak nasi przodkowie na pranie w zimnej rzece lub potoku. Nie musimy również prać w balii lub na tarce. W XXI wieku jesteśmy wręcz zarzucani coraz to nowszymi i bardziej ulepszonymi modelami nowoczesnych pralek automatycznych. Chociaż dawniej pralka była luksusem, to teraz jest urządzeniem, bez którego trudno sobie wyobrazić jakikolwiek dom. Posiada ją każdy, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, co ich urządzenie w pełni potrafi. Okazuje się, że nawet jeśli robisz pranie codziennie, to możliwe, że nie wiesz o jednej przydatnej funkcji pralki.

Nie musisz wydawać pieniędzy na suszarkę do ubrań!

Profesjonalna suszarka do ubrań to duży wydatek. Ich ceny wahają się od 2500 do nawet 5000 zł. Czasami koszt suszarki jest nawet większy niż pralki. Oczywiście posiadanie takiego urządzenia ma swoje zalety. Suszenie ubrań w takiej suszarce jest bardzo wygodne i szybkie. Jest to także oszczędność miejsca, ponieważ nie trzeba nigdzie w mieszkaniu lub na zewnątrz rozwieszać prania. Dodatkowo ubrania po suszeniu w suszarce są miłe w dotyku i przyjemnie pachną. Okazuje się jednak, że posiadając pralkę, wcale nie trzeba inwestować w zakup profesjonalnej suszarki. Wystarczy uruchomić pewną ukrytą funkcję. Nawet nie spodziewasz się, jakie to może być proste!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wysusz swoje ubrania w pralce

Pewnie o tym nie wiesz, ale twoja pralka może wysuszyć pranie. Wcale nie potrzebujesz w domu drogiej suszarki. Wystarczy, że zastosujesz ten sprawdzony trik. Otóż po wyjęciu wypranych ubrań z pralki dokładnie owiń je dużym, czystym ręcznikiem. Warto zadbać, by nie był on zmechacony i by dobrze wchłaniał wilgoć. Jest to ważne, ponieważ im większa jest chłonność ręcznika, tym tak naprawdę szybciej twoje ubrania wyschną. Następnie tak zawiniętą odzież włóż ponownie do pustego bębna i nastaw program wirowania.

Pamiętaj, aby koniecznie dostosować moc do zaleceń umieszczonych na metkach ubrań. Warto również wiedzieć, że im wyższe obroty, tym bardziej można liczyć na dokładniejsze suszenie. Dzięki dokładnemu owinięciu ubrań wilgoć z mokrej odzieży przeniknie do materiału ręcznika. Po skończeniu wirowania wyłóż swoje pranie do miski lub specjalnego pojemnika. Ubrania po takim zabiegu powinny być już prawie całkowicie suche. Jeśli jednak są lekko wilgotne, to najlepiej jeśli rozwiesisz je na chwilę na domowych kaloryferach. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także