PoradyDomowe trikiZanim wyrzucę, trzymam przy zlewie. Ma tam jedno genialne zastosowanie

Zanim wyrzucę, trzymam przy zlewie. Ma tam jedno genialne zastosowanie

Folia bąbelkowa przyda się w kuchni
Folia bąbelkowa przyda się w kuchni
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Genialne
27.03.2024 09:58

Od dziś już na pewno nie będziesz wyrzucać folii bąbelkowej. Okazuje się, że ma ona skuteczne zastosowanie nie tylko przy pakowaniu przedmiotów. Świetnie przydaje się również w kuchni, a zwłaszcza w okolicach zlewu. Zobacz, do czego możesz jej użyć!

Folia bąbelkowa nie tylko chroni przedmioty oraz meble przed ich zarysowaniem czy uszkodzeniem, ale również nie przepuszcza wody, zabezpiecza przed kurzem, pyłem, wilgocią oraz innymi zabrudzeniami. Dla wielu osób folia bąbelkowa to także idealny produkt służący do odstresowania się. Jak się okazuje, istnieje jeszcze inne, zdecydowanie mniej znane zastosowanie folii bąbelkowej. Sprawdź, jak możesz użyć jej w swojej kuchni!

Trzymaj folię bąbelkową przy zlewie

Folia bąbelkowa to naprawdę uniwersalny produkt. Warto więc zawsze trzymać gdzieś schowany w domu chociaż kawałek. Oczywiście spokojnie, nie chodzi tutaj o przechowywanie nie wiadomo jak dużych ilości. Nie musisz zaśmiecać mieszkania folią bąbelkową. Tak naprawdę wystarczy, że będziesz trzymać kawałek folii w pobliżu swojego kuchennego zlewu. Pewnie zadajesz sobie teraz pytanie, po co ci folia w takim miejscu. Otóż folia bąbelkowa to skuteczna broń w przypadku walki z brudem na bardzo zatłuszczonych naczyniach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na jakiej zasadzie to działa? Wystarczy, że zwiniesz folię bąbelkową w kulkę, a następnie namoczysz ją wodą oraz płynem do naczyń. Kolejnym krokiem jest pocieranie taką kulką powierzchni zatłuszczonych naczyń. Pewnie ta metoda wydaje ci się teraz wątpliwa. Spróbuj jednak i przekonaj się, że działa bardzo skutecznie.

Zastosowanie folii bąbelkowej w kuchni

Folia bąbelkowa, która jest trzymana w okolicach zlewu, świetnie sprawdzi się również w przypadku jego dokładnego mycia. To naprawdę doskonała alternatywa dla druciaka. Wystarczy, że zastosujesz ten sam trik, który warto zastosować przy myciu zatłuszczonych naczyń. Po prostu nasączoną kulkę foli bąbelkowej namocz wodą oraz płynem do naczyń, a następnie wyszoruj nią dokładnie swój zlew.

Możesz również użyć folii bąbelkowej w lodówce. W końcu to elastyczne, plastikowe tworzywo jest odporne na temperaturę oraz wodę. Folia bąbelkowa może więc służyć jako nieprzemakalny podkład, który wyścieli w lodówce szuflady na warzywa i owoce. Dzięki temu skutecznie zapobiegniesz powstawaniu w tym miejscu wilgoci. To jednak nie wszystko. Folia bąbelkowa sprawdzi się również przy wygłuszaniu. Wystarczy, że wyłożysz dużym kawałkiem folii spód swojej szafki. Dzięki temu trikowi wyciszysz oraz ochronisz przed zarysowaniem szafki kuchenne.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także