PoradyLajfhakiZapomnij o tabletkach. Dzięki prostemu trikowi bólu głowy pozbędziesz się w 10 sekund

Zapomnij o tabletkach. Dzięki prostemu trikowi bólu głowy pozbędziesz się w 10 sekund

Dzięki tym trikom ból głowy znika.
Dzięki tym trikom ból głowy znika.
Źródło zdjęć: © Freepik

17.12.2023 15:55, aktual.: 17.12.2023 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ból głowy potrafi skutecznie pokrzyżować plany i uprzykrzyć życie. Często słyszy się, że jest efektem zmian ciśnienia lub pogody, które odczuwamy. Środki farmakologiczne to najczęściej stosowane rozwiązania, które tak naprawdę maskują skutki, bez zwalczania przyczyny bólu. Jednak można poradzić sobie bez nich.

Przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie, przez co całkowicie nas obezwładnia. W efekcie jesteśmy zmęczeni, obolali i zdenerwowani, co odbija się na naszych obowiązkach oraz relacjach. Jest to szczególnie irytujące, kiedy mamy do zrealizowania ważne sprawy, które nie mogą czekać. Wtedy najlepiej zastosować skuteczny sposób, który stosują fizjoterapeuci.

Dlaczego boli głowa?

Nasz tryb życia ma niebagatelny wpływ na zdrowie a stres, szczególnie ten długotrwały powoduje napięcia mięśniowe w ciele. Więc nic dziwnego, że boli nas głowa bez wyraźnego powodu. Zwolnienie tempa lub relaks rzadko kiedy przynoszą zamierzony skutek, czyli rozluźnienie. W efekcie jeszcze bardziej się spinamy, a głowa boli coraz częściej i mocniej. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Winowajcami bólu głowy są najczęściej mięśnie żwaczowe, które łączą szczękę z policzkiem. Dzięki nim możesz mówić, ale też jeść, jednak wpływają one także na ból głowy. Dzieje się tak, jeśli pod wpływem stresu lub nerwów mocno zaciskasz szczękę. Takie niekontrolowane napięcie prowadzi do zablokowania się tych mięśni.

Jak pozbyć się bólu głowy?

Wiele osób powie, że skoro mięśnie żwaczowe są spięte, to należy je rozluźnić. Jest to dobry trop, ale mało kto wie, jak to zrobić. Najlepiej będą orientować się w tym zawodowi mówcy oraz śpiewacy, którzy regularnie rozgrzewają mięśnie twarzy oraz głowy. Bardzo często nazywane są one "zawiasami", ponieważ w ten sposób działają.

Niezależnie od rodzaju bólu głowy można stosować ten trik.
Niezależnie od rodzaju bólu głowy można stosować ten trik.© Freepik

Jeśli zaczniesz masować te mięśnie, to szybko przekonasz się, że nie tylko ból głowy zniknie, ale też poprawi się twoja dykcja. W efekcie będziesz mógł mówić swobodniej, a także momentalnie złagodzisz swój stres. Jak zwalczyć ból głowy? Wystarczy, że kciuki umieścisz pod szczęką, a pozostałe palce położysz przy płatku ucha. Teraz pozostaje wyczuć pod opuszkami palców napięte mięśnie i delikatnie je ucisnąć. Po kilku sekundach otwórz usta i nadal trzymaj palce na mięśniach. To ćwiczenie na ból głowy powinno trwać około 10 sekund

Ten sposób warto stosować kilka razy dziennie, aby maksymalnie rozluźnić mięśnie żwaczowe. Można także zastosować inną metodę na ich rozmasowanie. Należy położyć palec wskazujący za uchem, a środkowy przed uchem, tak aby stworzyły one literę "V". Dopiero teraz małymi okrężnymi ruchami wykonaj masaż, który przyniesie niesamowite rezultaty. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także