NewsyZbierał paragony i prosił o pomoc ChatGPT. 100 razy jadł w McDonald's za darmo

Zbierał paragony i prosił o pomoc ChatGPT. 100 razy jadł w McDonald's za darmo

Posiłki serwowane w popularnej sieci fas food.
Posiłki serwowane w popularnej sieci fas food.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
19.02.2024 16:21

Dla wielu ludzi codzienne używanie ChatuGPT do różnych czynności jest już czymś ojczystym. Czasami jednak nowe technologie są wykorzystywane do oszustw. Tak też było w przypadku pewnego mężczyzny, który w sieci pochwalił się swoim nieuczciwym trikiem.

Żyjemy w XXI wieku, a coraz szybszy rozwój nowoczesnych technologii już nikogo nie dziwi. Ogromną popularność zyskuje obecnie wykorzystywanie ChatuGPT do ułatwiania sobie codziennego życia. Niektórym sztuczna inteligencja pomogła np. znaleźć miłość na portalach randkowych, innym ułożyła specjalny trening, który nie odbiegał profesjonalizmem od porad wykwalifikowanego trenera personalnego. Niestety istnieją ludzie, którzy znaleźni sposób jak za pomocą ChatuGPT można dokonać oszustw. Co ciekawe, do takiego postępowania przyznał się Gage, współgospodarz podcastu All Things The Podcast.

Jak oszukał McDonald's i zjadł 100 darmowych posiłków?

Okazuje się, że współgospodarz All Things The Podcast przechwalał się w swoim podcaście, że wykorzystał sztuczną inteligencję do oszukania sieci fast foodów McDonald’s. Dzięki użyciu ChatuGPT zapewnił sobie 100 darmowych posiłków. Jak tego dokonał? Otóż Greg wykorzystał AI do generowania fałszywych skarg kierowanych do popularnej sieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mężczyzna przyznał, że zabierał cudze rachunki z kas lub stołów i używał ich unikalnego kodu, aby otworzyć ankietę z opiniami McDonald’s. Twierdzi, że przez dziewięć miesięcy udało mu się naciągnąć i oszukać McDonalda na 100 bezpłatnych posiłków. Wszystko za sprawą polityki firmy, która wystawiała bony w celu rekompensaty za niezbyt satysfakcjonujący posiłek lub niewystarczającą pomoc obsługi. Swoje zażalenia wystarczy opisać w anonimowej ankiecie.

Nagranie z przyznaniem się do oszustwa podbija internet

Opublikowane nagranie podcastu z fragmentem, gdy Greg przyznaje się do swojej praktyki wykorzystania ChatuGPT w celu oszukiwania Mcdonlad's zyskało w sieci ogromną popularność. Gage podkreślił, że jego występki nie powinny nikomu bezpośrednio zaszkodzić. W końcu wypełniając ankiety, nigdy nie podaje nazwisk konkretnych pracowników. Jego celem jest tylko wyłudzenie darmowych kuponów na posiłki.

Warto podkreślić, że działania Grega wcale nie spodobały się internautom. Mężczyzna spotkał się z dużą krytyką w komentarzach pod opublikowanych wideo. Wielu ludzi zwróciło uwagę, że przez jego oszustwa i masę niepochlebnych opinii ten oddział restauracji McDonald's może nawet zostać zamknięty. Nawet jeśli tak się nie stanie, na pewno masowo zostaną ukarani pracownicy. Działania tego mężczyzny zwracają również uwagę na ważny temat. Otóż nowe technologie nie tylko przyczyniają się do ułatwienia nam codziennego życia, ale mogą być też środkiem do popełniania różnych przekrętów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także