PoradyLajfhakiZgniatam i wkładam do pilota. Nie muszę biegać do sklepu, gdy zabraknie baterii

Zgniatam i wkładam do pilota. Nie muszę biegać do sklepu, gdy zabraknie baterii

Wyczerpana bateria do pilota to dla mnie żaden problem
Wyczerpana bateria do pilota to dla mnie żaden problem
Źródło zdjęć: © Genialne
04.03.2024 17:36

Baterie to nieodłączny przyjaciel naszych urządzeń elektrycznych w domu. Zawsze warto mieć nowe opakowanie pod ręką, a kiedy tylko nasze baterie się zużyją, wymienić je na nowe. Bardzo często baterie przestają działać w najmniej oczekiwanym momencie, a wtedy nie pomogą nasze magiczne zaklęcia lub podrzucanie pilotem. Czy można zastąpić baterię w pilocie domowym sposobem?

Nie od dziś wiadomo, że bateria baterii nierówna, a producenci obiecują nam ich ogromną wytrzymałość, która również ma swoje granice. Jeśli wygodnie rozsiadłeś się przed telewizorem i sięgnąłeś po pilot, a urządzenie się nie włącza, to znak, że baterie się wyczerpały. Wiele osób wtedy zaczyna je wyciągać lub machać urządzeniem, ale ta metoda na niewiele się zdaje. Jak zastąpić baterie i uratować swoje plany na relaks przed TV?

Co to jest bateria i do czego służy?

Bateria to nic innego jak ogniwo galwaniczne, często określane także urządzeniem elektrochemicznym, które zamienia energię chemiczną na prąd. Dzięki temu nasze piloty, ale również inne urządzenia zasilane bateriami, mogą działać bez konieczności wpinania ich do standardowego gniazda. Działanie baterii to czysta fizyka, a to oznacza, że ich funkcjonowanie opiera się na dwóch biegunach: dodatnim (+) oraz ujemnym (-). Z tego powodu niezwykle ważne jest to, aby włożyć baterie do urządzenia poprawnie, a nigdy na odwrót.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wielu ludzi uważa, że bateria i akumulator to jest to samo, ale nie jest to prawda. Ten drugi jest wielorazowego użytku, a po wyczerpaniu można spokojnie naładować go ponownie, co w przypadku zużytych baterii nie jest możliwe. Skąd bierze się prąd w baterii? Wszystko dzięki dwóm biegunom, a energia uwalnia się zawsze od "+" i wraca do baterii przez "-". Nie oznacza to jednak, że prąd w baterii jest dla nas zagrożeniem, ponieważ wynosi zaledwie 1,5 V, a w naszych gniazdach jest to już 230 V! Czy można zastąpić baterie bez konieczności ich kupowania?

Czy zawsze potrzebna nam jest nowa bateria?

Jeśli pilot nie działa, a ty nie masz czasu lub możliwości pójścia do sklepu po nowe baterie, to nic straconego. Wystarczy, że udasz się do kuchni po folię aluminiową, która jest niezwykle przydatnym gadżetem w domu. Dzięki niej nie tylko zatrzymasz ciepło swoich potraw lub wyczyścisz zabrudzone powierzchnie, ale też zastąpisz zużyte baterie! Czy to oznacza, że folia aluminiowa przewodzi prąd?

Wystarczy, że zwiniesz kawałek folii aluminiowej w kształt baterii, a następnie włożysz ją do pilota. Ważne w tym triku jest to, aby folia tak samo jak bateria dotykała metalowych sprężynek urządzenia. Dzięki temu pilot od razu zacznie działać bez konieczności kupowania baterii. Ten patent będzie działał przez pewien czas, ale na dłuższą metę nie zastąpi całkowicie standardowej baterii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także