Newsy20-letniemu Anglikowi postawiono pomnik. Wszystko przez jego zachowanie

20‑letniemu Anglikowi postawiono pomnik. Wszystko przez jego zachowanie

20-letni Anglik jest najmilszym człowiekiem w swoim kraju.
20-letni Anglik jest najmilszym człowiekiem w swoim kraju.
Źródło zdjęć: © Facebook, Freepik | zinkevych

20.11.2023 16:26, aktual.: 20.11.2023 19:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli chcesz zostać zapamiętany przez ludzi, koniecznie weź przykład z tego młodego mężczyzny, którego Wielka Brytania ogłosiła najmilszym człowiekiem w kraju. Jego dobre uczynki zostały docenione, a miasto postawiło pomnik upamiętniający jego czyny. Wystarczyły trzy lata, by pokochały go setki osób.

Sebbie Hall ma obecnie 20 lat, lecz decyzję o tym, że poświęci się pomaganiu, podjął już jakiś czas temu. Zajął się pracą społeczną i założył organizację charytatywną, aby zachęcić innych do pójścia w swoje ślady. Sebbie Hall Kindness Foundation ma na celu wspomaganie bezbronnej młodzieży. Przez trzy lata działalności chłopak przekazał ponad 400 płaszczy dla bezdomnych, ponad 800 zabawek dla dzieci. Jako nastolatek potrafił zrezygnować z własnego kieszonkowego na rzecz pomocy bezdomnym. To tylko ułamek tego, co zrobił dla innych. Przeczytaj poniżej, jak wielkie ma serce. Może się czegoś od niego nauczysz.

Pomoc słabszym to jego cel w życiu

Historia Sebbiego rozpoczęła się w czasie pandemii, gdy ludzie byli zmuszeni do pozostania w domach. To właśnie wtedy chłopak odkrył, że jego koledzy z klasy nie mają w domach komputerów. Początkowo chciał podarować im swój sprzęt, lecz wiedział, że nie wystarczy dla każdego, dlatego zorganizował zbiórkę pieniędzy, z której środki przeznaczył na kupno nowych urządzeń. Chłopak mył samochody innych tylko po to, by móc pomóc znajomym. Jest bardzo mało osób, które zrezygnowałby z czasu wolnego na rzecz pomocy innym.

Organizacja KIND Snacks odnalazła chłopca i postanowiła zrobić coś, co miało ukoronować jego działania. Postawiono mu pomnik pobliżu Tower Bridge w Londynie obok monumentów upamiętniających takie osoby jak kapitan Cook, Winston Churchill i Jo Newby. Każda z tych osób przyczyniła się do poprawy bytu ludzi poprzez życzliwość i pomoc. Pomnik ma wysokość sześciu stop i przedstawia Sebbiego w całej okazałości. Zawieszono również flagę i podpis, który jest jego mottem "życzliwość jest moją supermocą".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dobre uczynki zasługują na nagrodę

Członkowie organizacji KIND Snack jawnie mówią, że zrobiło im się cieplej na sercach, gdy poznali historię młodego mężczyzny. Chłopak promuje życzliwość, poświęca swój czas i zaangażowanie. Jego dotychczasowe osiągnięcia sprawiły, że nie było innego sposobu jak nagrodzenie go w szczególny sposób.

Każda osoba niezależnie od wieku powinna uczyć się miłości do bliźniego właśnie na przykładzie tego młodzieńca. Robił to bez kamer i poklasku, a i tak doczekał się uznania i honorowej nagrody. Za jakiś czas pomnik zostanie zabrany z Londynu i przetransportowany do Lichfield w hrabstwie Staffordshire, skąd pochodzi najmilszy człowiek w Wielkiej Brytanii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także