InspiracjePomysłyBędąc na spacerze, zebrał skrzek i wrzucił do akwarium. Chce mieć armię żab

Będąc na spacerze, zebrał skrzek i wrzucił do akwarium. Chce mieć armię żab

Zebrał skrzek żab i wrzucił do domowego akwarium
Zebrał skrzek żab i wrzucił do domowego akwarium
Źródło zdjęć: © TikTok | mightyfrogarmyy
25.02.2024 13:27, aktualizacja: 25.02.2024 15:30

Pewien TikToker stwierdził, że w tym roku chce się dorobić prawdziwej armii żab, dlatego pozbierał skrzek z pobliskich rowów i rozpoczął domową hodowlę. To ciekawy eksperyment, który wymaga specjalistycznej wiedzy. Bez niej hodowla żab ze skrzeku nie będzie możliwa.

Użytkownik TikToka, @mightyfrogarmyy, wybrał sobie na cel stworzenie własnej armii żab. Aby tego dokonać, musiał stworzyć sztuczny zbiornik wody, który imitowałby naturalne środowisko, w jakim żyją żaby. Pierwszym etapem było pozyskanie skrzeku, co nagrał i wrzucił do sieci. Jego filmik na ten moment ma aż 209 milionów odsłon! Jak mu dalej poszło i czy eksperyment się udał?

Pozbierał skrzek i stworzył własną armię żab

Już wkrótce zacznie się okres rozrodczy żab. Co za tym idzie, w większości zbiorników wodnych będzie można znaleźć skupiska jajeczek, które przypominają galaretę z ciemnymi kropkami. Te jajeczka to inaczej skrzek. Często budzi obrzydzenie wśród ludzi, bo ma dość nietypową formę i może zaścielać stawy i rowy w okolicy. Choć ciężko sobie to wyobrazić, z tych małych kuleczek za jakiś czas wyrosną dorosłe żaby, które przyjdzie nam spotykać na łonie natury.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Właściciel kanału @mightyfrogarmyy stwierdził, że w tym roku chce wyhodować własną armię żab, dlatego pozbierał skrzek ze zbiorników wodnych i umieścił go w specjalnie przygotowanym akwarium. W celu podzielenia się swoim przedsięwzięciem z innymi, stworzył osobne konto na platformie TikTok, gdzie dokumentuje wszystkie zmiany, jakie zachodzą w akwarium. Do tej pory udało mu się wyhodować sporo kijanek, które powoli przekształcają się w małe żaby.

Mężczyzna jest bardzo zaangażowany w swoje działania i codziennie obserwuje akwarium z kijankami. Do tej pory nagrał kilka filmików na temat swoich obserwacji. W jednym z nich pokazuje nietypową kijankę, która ma zupełnie inny kształt niż reszta i zachowuje się nieco inaczej, co wzbudza jego podejrzenia.

Czego potrzebują kijanki, by przeżyć?

Skrzek wrzucony do czystego akwarium z chlorowaną wodą nie ma absolutnie żadnych szans na przetrwanie. By żaby miały szansę się wykluć, a później przemienić, trzeba im stworzyć akwarium, które będzie odzwierciedlało ich naturalne środowisko. Przyda się woda z naturalnego zbiornika wodnego, trochę roślin morskich i naturalne kamienie. Można zainstalować lampkę, która będzie podświetlać wodę, dzięki której obserwacja żab będzie łatwiejsza.

Czym karmić wyklute kijanki? Małe żaby, które do niedawna tworzyły skrzek, jedzą wyłącznie glony jednokomórkowe. Te dostarczają im potrzebnych witamin i minerałów. Najczęściej karmi się je sinicami, wrotkami, zielenicami oraz okrzemkami. Nie powinno się przesadzać z ilością pokarmu, gdyż małe stworzenia jedzą niewiele, przez co nadmiar będzie zalegał w akwarium, a to doprowadzi do zanieczyszczenia wody.

Większe kijanki można karmić karmą dla ryb z dużą zawartością roślin w składzie. Kiedy żaby zaczną nabierać naturalnych kształtów, trzeba się zastanowić nad urozmaiceniem diety przez robaki i larwy. Pod żadnym pozorem nie wolno im podać pieczywa, słodkich i słonych przekąsek, których nie są w stanie dobrze strawić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także