Balkon i ogródOgródCo siać w kwietniu do gruntu? Na grządkach szybko się zazieleni

Co siać w kwietniu do gruntu? Na grządkach szybko się zazieleni

Co siać w kwietniu?
Co siać w kwietniu?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | AmazingPixels

05.04.2024 09:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnich dniach pogoda w Polsce naprawdę nas rozpieszcza. Padają nawet rekordy ciepła. Obecne temperatury na pewno sprzyjają pracy w ogrodzie. To idealny czas na sadzenie różnych warzyw oraz wielu gatunków roślin. Podpowiadamy co siać w kwietniu do gruntu!

Za nami jedne z najcieplejszych świąt wielkanocnych. Tak wysokie temperatury w marcu oraz kwietniu na pewno wiele osób zaskoczyły. Aż chciałoby się zaśpiewać fragment słynnej piosenki Marka Grechuty: ''Wiosna, ach to ty''. Pogoda bez wątpienia sprzyja różnym aktywnościom w ogrodzie, dlatego też podpowiadamy co siać w kwietniu. W końcu to idealny czas na umieszczanie wielu nasion bezpośrednio w gruncie!

Jak sprawdzić pH gleby?

Kwiecień to idealny czas, aby wreszcie siać nasiona bezpośrednio do gruntu. Jest to na pewno szybszy sposób uprawy niż robienie rozsad. Zatem co siać w kwietniu? Przed umieszczaniem nasion w gruncie zwróć koniecznie uwagę na glebę. Pamiętaj, że powinna być ona dobrze przygotowana do sezonu. Warto sprawdzić jej pH. Możesz to zrobić specjalnym miernikiem, który kupisz w każdym sklepie ogrodniczym.

Ewentualnie jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, to użyj domowego sposobu określania pH gleby. Do szybkiego wykiełkowania roślin na pewno potrzebna jest dobrze przepuszczalna, żyzna, lekka oraz rozdrobniona ziemia. Podłoże pod nasiona powinno być również pozbawione wszelkich chwastów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co siać w kwietniu do gruntu?

Kwiecień to idealny czas na sadzenie bezpośrednio do gruntu warzyw oraz różnych kwiatów i ziół. Na pewno do 15 kwietnia warto w ogrodzie zasiać takie warzywa jak: cebulę, koper ogrodowy, szpinak, rzodkiewkę, groch, pietruszkę korzeniową oraz bób. Zdaniem portalu poradnikogrodniczy.pl pierwsza połowa kwietnia to również świetna pora na umieszczenie w ziemi podkiełkowanych sadzeniaków ziemniaka. To także ostatni dzwonek na korzenie chrzanu. Co siać w kwietniu w drugiej połowie miesiąca? Na pewno do gruntu dobrze jest w tym czasie posadzić pora, buraka ćwikłowego.

Jeśli chcesz, aby twój ogród późną wiosną oraz latem obfitował w piękne kwiaty, to koniecznie posiej już teraz niektóre nasionka ozdobne. Jeśli zastanawiasz się co siać w kwietniu z kwiatów, to warto postawić między innymi na chaber bławatek, cynię wytworną, aksamitkę niską, nagietek lekarski, smagliczkę nadmorską, szarłat zwisły oraz maczek kalifornijski. W kwietniu możesz również posadzić różne zioła. O tej porze roku powinien się już dobrze przyjąć kminek, majeranek, rumianek oraz kolendra siewna. A wy? Jakie macie swoje polecenia w temacie co siać w kwietniu?

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także