ZagadkiPsychologiczneCo zobaczyłeś na obrazku najpierw? Odpowiedź dużo o tobie mówi

Co zobaczyłeś na obrazku najpierw? Odpowiedź dużo o tobie mówi

Ta iluzja pokazuje mroki naszych lęków.
Ta iluzja pokazuje mroki naszych lęków.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Evgeny Gromov
28.11.2023 19:44

Każdy z nas ma swoje lęki, które na co dzień chowa głęboko w mroki pamięci. Nie mówimy i nie myślimy o nich, ponieważ nie ma powodu dokładać sobie stresu. Zazwyczaj większość osób od razu podaje swój największy strach. Jednak czy na pewno znamy je wszystkie?

Lęk przed czymś to piętno każdego z nas, jedni widzą zagrożenie w egzotycznych zwierzętach, inni w lataniu samolotem, a pozostali obawiają się ciemności. Niezależnie od tego doskonale wiemy, co powoduje ten niepokój i staramy się unikać przerażających dla siebie sytuacji. Mimo to nasza podświadomość wie więcej od nas, a ten test to udowadnia.

Iluzja czy prawda?

Teraz zastanów się, co przyszło ci na myśl po pierwszym ujrzeniu powyższego obrazka. To bardzo ważne, abyś zapamiętał pierwsze skojarzenie, jakie przyszło ci do głowy. Warto dodać, że odpowiedzi może być wiele i żadna z nich nie będzie błędna. Co zobaczyłeś na obrazku?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najwięcej osób z pewnością odpowiedziało, że motyl. Co to oznacza? Jeśli też zaliczasz się do tego grona, to jesteś człowiekiem, któremu zależy na bliskich. Łakniesz od nich akceptacji i przychylności dla swoich działań, a panicznie boisz się ich odtrącenia. Zazwyczaj obcy ludzie i ich opinie nie są dla ciebie ważne, przez co ich nie słuchasz. Najważniejsza jest rodzina i przyjaciele oraz ich wskazówki i rady.

Działa to we dwie strony, ponieważ krytyka najbliższych zwala cię z nóg. Co więcej, każda próba polemizowania kończy się źle, a przypodobanie się wszystkim nigdy nie popłaca. Ostatnie słowo należy zawsze do ciebie, ale pamiętaj, że różnica zdań nigdy nie powinna doprowadzać do konfliktu.

Co jeśli zobaczyłeś twarz?

Najcenniejsza jest dla ciebie kontrola nad swoim życiem, a samodzielność oraz niezależność cenisz wysoko. Bycie na łasce innych to dla ciebie sytuacja nie do przyjęcia, a wszystkie takie scenariusze od razu wypierasz z głowy. Rzadko wpuszczasz do swojego życia ludzi, ponieważ nie ufasz im oraz ich zamiarom. Pomyłka zdarza się każdemu, dlatego bądź dla siebie dobry i pozwól samemu sobie popełniać błędy.

Psychologia w połączeniu z iluzją często odkrywa bolesną prawdę.
Psychologia w połączeniu z iluzją często odkrywa bolesną prawdę. © Freepik

Natomiast jeśli obrazek nie przypomina ci kształtem niczego znajomego, to twoim największym lękiem jest odpowiedzialność. Przed obowiązkami i ich konsekwencjami czmychasz jak najdalej, starasz się nie podejmować kluczowych decyzji. Ryzyko powoduje ogromny strach, a jedyne, co znasz, to spokój i stabilizacja. Zasada "jest dobrze tak, jak jest" nikomu nigdy nie pomogła, a nadwyraz bezpieczne życie oznacza ograniczanie siebie samego. Ucieczka nie sprawi, że problemy znikną, dlatego staw im czoła.

Czy widzisz i motyla, i twarz?

Doskwiera ci samotność, której boisz się jak ognia. Sama myśl o utracie otoczenia i ludzi wokół jest dla ciebie nie do przyjęcia. Poczucie, że nie ma drogi powrotu zżera cię od środka. Kuleje tutaj poczucie własnej wartości, które jest mocno zaniżone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także