PoradyLajfhakiNaciśnij w czasie rozmowy na ulicy. Rozmówca będzie zachwycony

Naciśnij w czasie rozmowy na ulicy. Rozmówca będzie zachwycony

Facet rozmawia przez telefon na ulicy
Facet rozmawia przez telefon na ulicy
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Lyndon Stratford

12.04.2024 15:51

Masz do odebrania ważny telefon, lecz hałasy z otoczenia nie pozwalają ci na swobodną rozmowę? Mamy genialny trik, który raz na zawsze usunie ten problem. Wystarczy jedno kliknięcie, a mikrofon w telefonie będzie wyłapywał jedynie twój głos. Jak sprawić, by hałas z otoczenia nie docierał do rozmówcy? To banalnie proste.

Twój rozmówca skarży się na hałas podczas rozmowy? Wystarczy jedno kliknięcie, by komfort wymiany zdań znacznie się polepszył. Telefony mają ukrytą opcję, z której mało kto korzysta. Dzięki niej odbędziesz ważną rozmowę nawet w najcięższych warunkach. Od udanej rozmowy dzieli cię prosty trik, o którym zapewne nie masz pojęcia!

Jak wyeliminować hałas otoczenia podczas rozmowy przez telefon?

Dzwoni do ciebie ważny klient, a ty akurat jesteś na spacerze obok ruchliwej drogi? Jeśli koniecznie chcesz przeprowadzić rozmowę, a wiesz, że osoba po drugiej stronie będzie słyszeć wszystko, co się dzieje dookoła, wykorzystaj sprytną funkcję wyciszania otoczenia. Jest tylko jeden haczyk. Opcja jest dostępna jedynie dla właścicieli telefonów Apple, dlatego to właśnie im dedykujemy ten trik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kiedy widzisz połączenie przychodzące, odbierz je i ściągnij pasek ustawień z prawej strony. U góry po prawej stronie będzie wyświetlała się ikonka mikrofonu, którą należy stuknąć. Wyświetlą się trzy opcje, lecz ty musisz zaznaczyć "izolację głosu". To wszystko — teraz możesz odbyć rozmowę bez obawy, że twój rozmówca cię nie usłyszy. Genialne, prawda?

Jak poprawić głośność w telefonie? Uniwersalny trik

Podczas rozmowy masz wrażenie, że słyszysz swojego rozmówcę "jak przez ścianę"? Dźwięk jest przytłumiony i zniekształcony, a słowa przypominają bełkot? Możliwe, że twój głośnik jest zatkany. Kurz, brud i paprochy mogą dostawać się do kanalików głośnika, a ten w pewnym momencie zaczyna zniekształcać dźwięk.

Aby wyczyścić głośnik, wystarczy cienka wykałaczka i nieco precyzji. Po włożeniu wykałaczki w kanał głośnika bardzo delikatnie zacznij nią poruszać. Jeśli zobaczysz, że z wnętrza wydobywa się brud, to znak, że głośnik był przytłumiony. Po czyszczeniu powinien działać bez zarzutu. Warto również oczyścić mikrofon i wszelkie rowki, które również lubią się zapychać. Dzięki temu i ty, i rozmówca będziecie czerpać więcej zadowolenia z rozmowy.

Jeśli czyszczenie nie pomogło, a telefon nadal działa zdecydowanie za cicho, musisz zadziałać od strony technicznej. W ustawieniach znajdziesz centrum sterowania dźwiękiem, a tam różne suwaki, które decydują o głośności, basie, wysokich dźwiękach i wielu innych obszarach związanych z dźwiękiem. Możesz się trochę pobawić i zmienić ustawienia w taki sposób, by telefon miał odpowiednią głośność. Po zmianie ustawień różnica będzie natychmiast odczuwalna.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także