InspiracjePomysłyDlaczego Francuzki nie tyją? To sekret ich diety

Dlaczego Francuzki nie tyją? To sekret ich diety

Kobieta z kawą i rogalikiem
Kobieta z kawą i rogalikiem
Źródło zdjęć: © Getty Images, | Iuliia Bondar
18.02.2024 09:33

Francja od lat kojarzy się nam z uroczymi uliczkami i charakterystycznymi kawiarniami, kulturą picia dobrego wina, a także z miłością. Widząc, na ulicy Francuzki wiele osób jest pod wrażeniem ich spektakularnego wyglądu oraz zgrabnej sylwetki, przez co biją na głowę kobiety z pozostałych krajów świata. Jaki jest sekret ich figury? Czy Francuzki stosują tajemniczą dietę, a może to geny?

Z pewnością zastanawiasz się, czy ta teoria ma sens, ponieważ kuchnia francuska wcale nie należy do najbardziej zdrowych i odżywczych. Mimo tego Francuzki są szczupłe, a wskaźnik otyłości w tym kraju wynosi tylko 21 proc.! Panie nie stosują wymyślnych lub restrykcyjnych diet, aby mieć idealną sylwetkę, ale pamiętają o kilku ważnych zasadach.

Dlaczego Francuzki nie tyją?

Niejedna osoba już zastanawiała się nad tą zależnością, ponieważ Francuzki wypadają znakomicie w statystykach ogólnoświatowych pod względem urody i szczupłej sylwetki. Czy tak dobrze wpływa na nich poranna kawa oraz rogalik w kawiarence? Wcale nie, co nie oznacza, że rezygnują z tej przyjemności, a do kwestii odżywiania podchodzą z rozsądkiem. Francuzki bardzo dbają o, to kiedy, ile i jak jedzą, a zawsze są to określone pory dnia, podczas których celebrują każdy posiłek. Bez pośpiechu oraz w małych ilościach zjadają swoje ulubione dania, a między posiłkami nie podjadają, ponieważ jest to nieeleganckie!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z pewnością nie zobaczysz Francuzki jedzącej wysoko przetworzone jedzenie, ponieważ te kobiety niezwykle dbają o dobrą i odżywczą wartość spożywanych produktów. Bardzo często kupują je w zaufanych i ekologicznych miejscach, a nawet zamawiają u lokalnych rolników. Świeże warzywa oraz owoce są jednym z kluczy do szczupłej sylwetki Francuzek. Te kobiety uwielbiają gotowanie oraz dobre wino, a zawsze dbają o to, aby ich kuchnia była zdrowia, smaczna i na wysokim poziomie.

Jakie triki na szczupłą sylwetkę stosują Francuski?

Francuzki do jedzenia podchodzą bez niepotrzebnych nerwów , a każdy posiłek traktują jako przyjemność lub okazję do spotkania. Nie zapominają wtedy o umiarze, ale potrafią cieszyć się smakiem potraw bez wyrzutów sumienia. Nigdy nie jedzą w pośpiechu, a zawsze na spokojnie, przez co ich figury są nienaganne. Te kobiety pamiętają o ruchu i wcale nie chodzi o ćwiczenia, ale codzienne spacery oraz jazdę na rowerze, który jest prawdziwą przyjemnością, kiedy inni stoją w korkach.

Oprócz tych zasad Francuzki piją dużo wody, która sprawia, że ich metabolizm pracuje na najwyższym poziomie. Jeśli poczują głód, to sięgają po orzechy, kostkę gorzkiej czekolady lub jogurt naturalny, które są o wiele lepszą alternatywą niż słone lub słodkie przekąski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także