×

Norweskie domki na drzewie przypominające szyszki z widokiem na jeden z najdłuższych fiordów!

Uwielbiałeś w dzieciństwo chodzić po drzewach? A może miałeś własny domek zawieszony na gałęziach orzecha czy kasztana? Jeśli chciałbyś spędzić noc w leśnym zaciszu i oderwaniu od ziemi, to już teraz jest to możliwe. Wystarczy tylko wybrać się do Norwegii.

zima
_woodnest_/Instagram

Z widokiem na fiord

Niedaleko miejscowości Odda projektanci, z norweskiej pracowni architektonicznej, wybudowali dwa domki na drzewie. Projekt nosi nazwę Woodnest, a z dużych okien roztacza się malowniczy widok na piąty co do długości fiord na świecie – Hardangerfjord.

domek
_woodnest_/Instagram

Domek w przyprószonym śniegiem lesie

domek
_woodnest_/Instagram

Bajkowy widok z okna

kobieta
_woodnest_/Instagram

Pokaźnych rozmiarów szyszki

Domki do pnia sosny przytwierdzono za pomocą stalowej obroży, a do wnętrza można dostać się drewnianą kładką. Konstrukcje przypominają ogromne szyszki wiszące 5-6 metrów nad ziemią. Każda z nich ma powierzchnię równą 15 m². W środku znajdują się cztery miejsca do spania (dwa łóżka pojedyncze i jedno łoże małżeńskie), salon, łazienka z prysznicem oraz aneks kuchenny.

domek
_woodnest_/Instagram

Sypialnia z podwójnym łóżkiem

łóżko
_woodnest_/Instagram

Niewielka kuchnia

kuchnia
_woodnest_/Instagram

Drewno w roli głównej

Wnętrze domków wykonano z drewna olchowego. A krzesła zostały zrobione ręcznie przez jeden z norweskich warsztatów stolarskich. Co ciekawe wszystkie dodatki i całe wyposażenie wnętrz to lokalne i w większości ekologiczne produkty. Domki posiadają ogrzewanie podłogowe oraz dostęp do Internetu.

krzesła
_woodnest_/Instagram

Relaks z dala od miasta

Największą zaletą projektu Woodnest jest zapierający dech w piersiach widok na pobliski fiord oraz las. To oaza ciszy, która zapewnia spokojny wypoczynek z dala od zgiełku wielkich miast.

okno
_woodnest_/Instagram

Odpoczynek wśród drzew

domek
_woodnest_/Instagram

Cena spokoju

W każdym domku mogą zamieszkać cztery osoby. Cena dla dwóch osób za jedną noc wynosi 3200 NOK (ok. 1390 PLN). Każdy kolejny lokator musi dopłacić 500 NOK (ok. 220 PLN) za noc.

domek
_woodnest_/Instagram

Spędziłbyś noc w takim domku?

Dowiedz się więcej o norweskim stylu życia.

genialne
Źródła: www.woodnest.no

Może Cię zainteresować

zamknij