×

Biodegradowalne maseczki, które zamieniają się w kwietną łąkę. Są przyjazne dla środowiska

Jednorazowe maseczki chirurgiczne, które używamy na co dzień nie są ekologiczne. Holenderska marka stworzyła przyjazną środowisku alternatywę.

mariebeebloom/instagram

Maseczki zagrażają zwierzętom

Epidemia koronawirusa wymogła na nas obowiązek chodzenia w maseczkach. Te jednorazowe i chirurgiczne wykonywane są z tworzyw sztucznych, a ich czas rozkład wynosi nawet 450 lat. Dodatkowo zwyczajnie zanieczyszczają środowisko. Trafiają do mórz, rzek, gdzie stają się śmiertelną pułapką dla zwierząt.

mariebeebloom/instagram

Wszystko zaczęło się od ryżu

Holenderska marka Marie Bee Bloom postanowiła położyć kres nieekologicznym maseczkom. Projektanci stworzyli maseczkę wykonaną z dwóch arkuszy papieru ryżowego oraz sznurków powstałych z owczej wełny. Natomiast małe kwiatki przymocowane do sznurków zostały wycięte z wytłoczek na jajka.

mariebeebloom/instagram

Maseczka zamieni się w łąkę

Produkt wyróżnia to, że w maseczce zostały umieszczone (za pomocą kleju ze skrobi ziemniaczanej) nasiona roślin. Dzięki temu po umieszczeniu jej w donice, glebie czy wyrzuceniu na śmietnik zamieni się w małą łąkę. Nasiona zaczynają kiełkować po trzech dniach.

mariebeebloom/instagram

Z miłości do ekologii

Maseczka jest w pełni biodegradowalna i można znaleźć w niej nasiona kwiatów, które rosną w Holandii (astry, chabry, koper, łyszczec, gilia, nachyłek wielokwiatowy). Co ciekawe nawet logo marki zostało nadrukowane na maseczki za pomocą ekologicznego tuszu.

mariebeebloom/instagram

Maseczki marki Marie Bee Bloom są jednorazowe i nie zostały przebadane pod kątem tego, czy zapewniają ochronę przed koronawirusem. Ich skuteczność jest porównywalna do wszystkich maseczek wykonywanych domowymi sposobami. 😉

mariebeebloom/instagram

Co sądzisz o tych maseczkach?

Plogging! Proekologiczny trend fitness dla wszystkich ludzi kochających ruch i… środowisko!

genialne

Najlepsze triki ogrodników

 

Źródła: www.whitemad.pl

Może Cię zainteresować

zamknij