×
Wirtualna Polska

Biodegradowalne maseczki, które zamieniają się w kwietną łąkę. Są przyjazne dla środowiska

Jednorazowe maseczki chirurgiczne, które używamy na co dzień nie są ekologiczne. Holenderska marka stworzyła przyjazną środowisku alternatywę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Maseczki zagrażają zwierzętom

Epidemia koronawirusa wymogła na nas obowiązek chodzenia w maseczkach. Te jednorazowe i chirurgiczne wykonywane są z tworzyw sztucznych, a ich czas rozkład wynosi nawet 450 lat. Dodatkowo zwyczajnie zanieczyszczają środowisko. Trafiają do mórz, rzek, gdzie stają się śmiertelną pułapką dla zwierząt.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wszystko zaczęło się od ryżu

Holenderska marka Marie Bee Bloom postanowiła położyć kres nieekologicznym maseczkom. Projektanci stworzyli maseczkę wykonaną z dwóch arkuszy papieru ryżowego oraz sznurków powstałych z owczej wełny. Natomiast małe kwiatki przymocowane do sznurków zostały wycięte z wytłoczek na jajka.

Maseczka zamieni się w łąkę

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Produkt wyróżnia to, że w maseczce zostały umieszczone (za pomocą kleju ze skrobi ziemniaczanej) nasiona roślin. Dzięki temu po umieszczeniu jej w donice, glebie czy wyrzuceniu na śmietnik zamieni się w małą łąkę. Nasiona zaczynają kiełkować po trzech dniach.

Z miłości do ekologii

Maseczka jest w pełni biodegradowalna i można znaleźć w niej nasiona kwiatów, które rosną w Holandii (astry, chabry, koper, łyszczec, gilia, nachyłek wielokwiatowy). Co ciekawe nawet logo marki zostało nadrukowane na maseczki za pomocą ekologicznego tuszu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Maseczki marki Marie Bee Bloom są jednorazowe i nie zostały przebadane pod kątem tego, czy zapewniają ochronę przed koronawirusem. Ich skuteczność jest porównywalna do wszystkich maseczek wykonywanych domowymi sposobami. 😉

Co sądzisz o tych maseczkach?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Plogging! Proekologiczny trend fitness dla wszystkich ludzi kochających ruch i… środowisko!

Najlepsze triki ogrodników

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: www.whitemad.pl

Może Cię zainteresować