InspiracjePomysłyHitowe frytki z posypką przetestował na TikTok'u ksiądz. "Kto to w ogóle wymyślił?"

Hitowe frytki z posypką przetestował na TikTok'u ksiądz. "Kto to w ogóle wymyślił?"

Te frytki z posypką mocno zaskoczyły księdza z TikToka
Te frytki z posypką mocno zaskoczyły księdza z TikToka
Źródło zdjęć: © TikTok | ksiadz_z_osiedla
03.04.2024 10:14

Modne frytki z posypką stały się hitem sieci McDonald's, a ile osób, tyle różnych opinii na temat ich smaku. Ksiądz Rafał Główczyński znany z TikToka jako @ksiadz_z_osiedla postanowił przetestować ten fast foodowy przysmak. Co najbardziej zdziwiło go w popularnych frytkach z posypką?

Te frytki DIY zaskoczyły niejednego smakosza, a według internautów można je pokochać, albo całkowicie znienawidzić. Wszystko za sprawą posypki, którą musimy samodzielnie obtoczyć frytki w papierowej torbie. Metoda przyrządzenia tych frytek dla obecnej z księdzem młodzieży była tak oczywista, że kapłan potraktował wskazówki jako "lekcję konsumpcyjną". Czy smak frytek z posypką był dla duchownego TikTokera niezapomniany?

Ksiądz kontra frytki z posypką

Z pewnością każdy, kto nie śledzi aktualnych trendów jedzeniowych, może mocno zdumieć się tym, że frytki z posypką z McDonald's trzeba zrobić samodzielnie. Własnoręczne doprawiane frytki wcale nie były tak proste w przygotowaniu dla księdza, dlatego musiała w tym poinstruować go młodzież. Pierwsze wątpliwości pojawiły się po otwarciu torebeczki z przyprawą, która wywołała spore emocje u kapłana. Zawartość opakowania spowodowała lawinę pytań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ouuu, co to w ogóle jest? To ma w ogóle taki dziwny zapach, co to w ogóle jest, pieprz? Ja mam jeść frytki z pieprzem? Kto to w ogóle wymyślił??

- mówi @ksiądz_z_osiedla na nagraniu.

Takie pierwsze wrażenie co do frytek z posypką z pewnością nie zachęciło do ich przyrządzenia, ale mimo wszystko ksiądz tiktoker był zdeterminowany, aby spróbować tego kreatywnego dania. W kolejnym etapie po wsypaniu wątpliwej przyprawy do frytek trzeba je intensywnie wymieszać ze sobą, aby smaki połączyły się w wiralowy przysmak.

Technika potrząsania frytkami przez duchownego wywołała lawinę śmiechu, a w konsekwencji młodzież zrobiła to za niego. Czy popularne frytki z posypką były smaczne? Niestety ta pozycja z menu McDonald's nie wywołała szczególnego entuzjazmu, a jeszcze przed konsumpcją została oceniona jako "frytka z jakimiś takimi pleśniami". Tak wyglądało całe testowanie na TikToku:

Jak zrobić frytki z posypką? Przepis

Wiele osób woli przygotować frytki z posypką w domu, a wybór produktów do ich wykonania zależy tylko od ich kubków smakowych, które są różne. Dla jednych danie to je się tylko z ketchupem, a inni nie wyobrażają sobie frytek bez majonezu lub sosu czosnkowego. Posypka również może mieć swoje kulinarne wariacje, a wykorzystanie do tego przypraw ziołowych podczas pichcenia z pewnością da niezapomniany smak domowym frytkom. Inni natomiast za "frytki z posypką" uważają mięso drobiowe w marynacie przyprawy gyros z dodatkiem kukurydzy oraz sera żółtego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także