PoradyOrganizacjaIle kalorii ma pączek? Sprawdź, czy to faktycznie tylko 300 kcal

Ile kalorii ma pączek? Sprawdź, czy to faktycznie tylko 300 kcal

Ile kalorii ma jeden pączek?
Ile kalorii ma jeden pączek?
Źródło zdjęć: © Pixabay | krzys16

08.02.2024 11:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ile kalorii ma jeden pączek? Zazwyczaj uśrednia się go do 300 kcal, lecz prawda jest taka, że wszystko zależy od dodatków i nadzienia. Jeden może być bardziej dietetyczny, podczas gdy inny będzie prawdziwą bombą kaloryczną. Koniecznie sprawdź, ile kalorii mają poszczególne pączki.

Tłusty czwartek to dzień, w którym możesz zrezygnować z diety i nieco "popuścić pasa". Jedzenie słodkich przysmaków nie jest niczym złym i jeśli dzieje się to raz na jakiś czas, jak najbardziej możesz sobie na to pozwolić. Jeśli chcesz wiedzieć, ile kalorii dokładnie ma każdy rodzaj pączków, koniecznie sprawdź poniższe zestawienie. Różnice są kolosalne!

Ile kalorii ma pączek?

Pączek pączkowi nierówny. Te najbardziej podstawowe bez dodatków zaczynają się od 200 kcal, podczas gdy inne są nawet dwa razy bardziej kaloryczne. Składa się na to wiele czynników jak skład, wielkość, sposób przygotowania i dodatki. Przygotowaliśmy krótkie zestawienie z najbardziej popularnymi wariantami pączków, jakie możesz dostać w większości sieciówek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zacznijmy od tradycyjnego pączka z różą i cukrem pudrem. Ile kalorii ma taki pączek? Słodycz ma ok. 60 g wagi, co w przeliczeniu daje ok. 300 kcal na sztukę. Właśnie taką wartość podaje się zazwyczaj, gdy mówimy o pączkach jako ogóle. Mimo to istnieją pączki mniej lub bardziej kaloryczne i trzeba mieć to zawsze na uwadze podczas wybierania słodkości.

Ile kalorii ma pączek z lukrem i budyniem? Jest to drugi najpopularniejszy smak pączków, jakie kupujemy. Jak można się spodziewać, takie połączenie do najbardziej dietetycznych nie należy. Taki przysmak to ok. 320-350 kcal, w zależności od masy i ilości nadzienia. Jaki pączek ma najmniej kalorii? Zdecydowanie będzie to ten z serkiem homogenizowanym, posypany cukrem pudrem. Liczy sobie ok. 215 kcal na 60 g. Zaraz po nim są pączki z marmoladą i cukrem, które często nie przekraczają 250-300 kcal.

Ile kalorii ma pączek z czekoladą i bitą śmietaną?

Wkraczamy na tłuste podium, gdzie typujemy najbardziej kaloryczne pączki, jakie można kupić. Miejsce drugie to pączek z czekoladą, lukrem i posypką. Taki przysmak to ok. 400 kcal, lecz wszystko zależy od ilości nadzienia wewnątrz. Miejsce pierwsze przypada niepozornemu pączkowi z bitą śmietaną, który ma ok. 430-450 kcal.

Co ciekawe, te same pączki można łatwo odchudzić. Wystarczy, że zamiast smażenia na oleju postawisz na pieczenie. Będą nieco inne w smaku, lecz wcale nie można powiedzieć, że będą niedobre. Jeden pieczony pączek zaczyna się od ok. 170 kcal, a w zależności od nadzienia może być bardziej lub mniej kaloryczny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także